Dankowice

Sami urządzili i otwarli kompleks rekreacyjny

Urządzony własnymi siłami w ciągu kilku lat teren rekreacyjno-sportowy oficjalnie otwarto w sołectwie Dankowice podczas festynu w poprzednią niedzielę.
SOŁECTWO DANKOWICE
Sami urządzili i otwarli kompleks rekreacyjny

WYDARZENIE. Sołecki Kompleks Sportowo-Rekreacyjny – tak nazwano to miejsce, które staraniem i wysiłkiem społeczności Dankowic w ciągu kilku lat stopniowo z zaniedbanego terenu podworskiego przetworzono na wartościową przestrzeń publiczną

W lipcową niedzielę organizacją pikniku rekreacyjnego uczcili dankowiczanie zakończenie dwuletnich działań rewitalizacyjnych, które przeprowadzili przede wszystkim własnymi siłami na terenie do niedawna jeszcze niewykorzystanym.

– W latach 2015-2017 staraniem społeczności Dankowic zostało wyremontowane boisko do piłki nożnej, powstało boisko do piłki plażowej, zbudowano altanę rekreacyjną, domek narzędziowy, krąg ogniskowy i schody zejściowe na boisko, wyrównano teren, wykarczowano suche drzewa, krzewy i zarośla, nasadzono tuje, posadowiono nowe bramki, zakupiono siatki i akcesoria sportowe – wylicza sołtys Jakub Zalewski. – Nie byłoby tego naszego wspólnego dzieła, gdyby nie wspaniali, aktywni i zorganizowani mieszkańcy Dankowic – podkreśla i dodaje wyrazy wdzięczności.

To bezinteresowne zaangażowanie mieszkańców tej podkrzepickiej wsi w tego rodzaju inicjatywy na rzecz własnej społeczności jest czymś wyjątkowym nie tylko w skali naszego powiatu, ale i regionu, kraju. Nie sposób też nie zauważyć, że świetnym i wyjątkowo skutecznym inspiratorem tych działań jest właśnie tutejszy sołtys – któremu się chce coś więcej, niż zbierać podatki i jeździć na miejskie sesje i który taką postawą zaraża innych chęcią podjęcia wysiłków dla wspólnego dobra. Sami mieszkańcy – główni bohaterowie tej inicjatywy – dokonali w obecności gości z gminy i z Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia kompleksu rekreacyjnego. Podczas ceremonii przyznano również „Sołeckiego Anioła” – wyróżnienie i podziękowanie za szczególne zaangażowanie w prace społeczne na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Statuetkę otrzymał Roman Pyzik, społecznik i członek rady sołeckiej, któremu przeprowadzona rewitalizacja sporo zawdzięcza.

A sam piknik? Oczywiście udał się znakomicie. W jego sportowej, futbolowej odsłonie w ramach Gminnej Ligi Sołeckiej Dankowice pokonały Kuźniczkę 6:5, a w meczu towarzyskim dankowiccy strażacy ograli drużynę sołtysa i rady sołeckiej 4:1. Zabawy dla dzieci prowadziła zręczna animatorka, a wielkim zainteresowaniem cieszył się u dzieciaków także nowy plac zabaw. Na wieczór urządzono też dyskotekę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dankowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Dankowice

Terapia zajęciowa już od dekady

Jarosław Jędrysiak29 lutego 2024

Woda zalewa drogę i posesje mieszkańców

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2024

Ekologiczne warsztaty dla pokoleń

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2023

Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

O bezpieczeństwie w Dankowicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

Dankowice w filmowym dokumencie

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2022