Pozostałe artykuły

Rząd będzie nas uczył strzelać

Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie, poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej i jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – poinformował Michał Dworczyk, wiceszef MON.
ARCH.
Rząd będzie nas uczył strzelać

OBRONA. W każdym powiecie ma zacząć działać strzelnica i ma ona być dostępna dla wszystkich – zapowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej. Program budowy strzelnic ma ruszyć od nowego roku

Ministerstwo Obrony Narodowej chce od stycznia 2018 r. wprowadzić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic.

– Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie, poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej i jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd – poinformował Michał Dworczyk, wiceszef MON. Jak twierdzi resort, strzelnice cieszą się dużym zainteresowaniem, służą rozwojowi strzelectwa, postaw proobronnych, organizacji proobronnych, oraz dają możliwość do ćwiczenia dla wojska.

Wiceszef MON dodał, że obecna sytuacja strzelnic jest związana z „destrukcją”, jaka została przeprowadzona w obszarze infrastruktury Wojska Polskiego. Z ponad 200 strzelnic wojskowych, które istniały w naszym kraju, w tej chwili zostało mniej niż 100. Wiele z nich zostało wyłączonych bez możliwości rewitalizacji.

– Rozmawiamy też z Ministerstwem Sportu i mamy nadzieję, że od stycznia taki program wspierania tego rodzaju inwestycji dla samorządów uruchomimy – stwierdził Dworczyk. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023