Lubliniec

Śmieszna kara dla pijanego lekarza

Prokuratura umorzyła śledztwo, policja skierowała jednak do sądu wniosek o ukaranie lekarza z kodeksu wykroczeń – za podjęcie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Grozi za to grzywna. I taką też – w wysokości 700 zł – ukarany został ginekolog.
ARCH.
Śmieszna kara dla pijanego lekarza

PROBLEM. Ginekolog, który po pijanemu pełnił dyżur w lublinieckim szpitalu powiatowym, nie pozostał bezkarny. Sprawdziliśmy: dostał… 700 zł grzywny. Medyk włosów z głowy raczej nie będzie rwał – to tyle, ile specjaliści w tej dziedzinie biorą za przyjęcie kilku pacjentek podczas prywatnej wizyty

Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko 65-letniemu lekarzowi z lublinieckiego szpitala powiatowego, który w lutym pełnił dyżur, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Prowadzono je w kierunku spowodowania przez medyka zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów. Czyn taki zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności. Ostatecznie jednak śledczy nie znaleźli dowodów, że lekarz swoim zachowaniem spowodował bezpośrednie zagrożenie dla pacjentów. Policja skierowała jednak do sądu wniosek o ukaranie lekarza z kodeksu wykroczeń – za podjęcie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Grozi za to grzywna. I taką też – w wysokości 700 zł – ukarany został ginekolog.

Przypomnijmy: do zatrzymania lekarza doszło 5 lutego bieżącego roku. Tego dnia po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że w lublinieckim szpitalu powiatowym na izbie przyjęć dyżur pełni pijany ginekolog. Zachowanie medyka wzbudziło podejrzenia jednej z pacjentek, która nie mogąc porozumieć z lekarzem, powiadomiła policję. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, lekarz miał m.in. odnosić się do pacjentki w sposób niekulturalny. – Mundurowi zastali w gabinecie 65-letniego lekarza, który sprawiał wrażenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu – relacjonowała aspirant sztabowy Iwona Ochman, oficer prasowy lublinieckiej komendy policji. – Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Lubliniec

Film promujący Lubliniec!

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Centrum Przesiadkowe w Lublińcu – najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Marcin Syguda27 stycznia 2022

W Lublińcu powstaje labirynt

Marcin Syguda7 sierpnia 2021

„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

Adam Świerczyński22 maja 2021

Budki dla ptaków i nietoperzy

Adam Świerczyński18 marca 2021

Zwolnią „prywaciarzy” z opłat koncesyjnych

Adam Świerczyński5 marca 2021