Polityka

Nasz poseł wiceministrem

Giżyński połączy mandat poselski z funkcją wiceministra.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nasz poseł wiceministrem

POLITYKA. Szymon Giżyński, poseł wybrany w naszym, częstochowskim okręgu, otrzymał akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 3 lipca minister Jan Krzysztof Ardanowski w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wręczył Szymonowi Giżyńskiemu akt powołania na stanowisko sekretarza stanu. Jako sekretarz stanu – zwyczajowo tytułowany wiceministrem – Giżyński będzie się zajmował kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Dodajmy, że stanowisko, na które został mianowany częstochowski poseł, może być łączone ze sprawowaniem mandatu poselskiego. Nie będzie więc wymagało zmiany składu osobowego posłów reprezentujących nasz okręg wyborczy.

Szymon Giżyński przez pięć ostatnich kadencji (od 2001 r.) jest posłem wybieranym do sejmu w częstochowskim okręgu wyborczym. Taki sam jest jego staż w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był też członkiem m.in. Ruchu Społecznego AWS i Porozumienia Centrum. Przed reformą administracyjną doby rządu Buzka był ostatnim wojewodą częstochowskim – do dziś głosi ideę przywrócenia województwa częstochowskiego, choć, jak na razie, z mizernym skutkiem. Ubiegał się też (nieskutecznie) o fotel prezydenta Częstochowy. W latach 90. był redaktorem naczelnym częstochowskiego tygodnika. Od roku 2000 do 2001 kierował śląskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej. Ma 62 lata. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Polityka

Na czele CBA już nie nasz krajan

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

W powiecie – Duda, w Kłobucku – Trzaskowski

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020

A gdyby wybory odbyły się normalnie?

Adam Świerczyński4 maja 2020

„Skubanie samorządów”

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019

Kiepura będzie jedynką PSL?

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019

Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2019