Lipie, powiat

Uwaga, dzwonią cwaniacy

Niektórzy z mieszkańców Lipia i okolic odbierali w ostatnim czasie telefony od firmy sprzedającej czujniki gazu. Podczas rozmowy przekonywano ich, że posiadanie takiego czujnika przez osoby użytkujące butle z gazem w gospodarstwie domowym jest obowiązkowe.
PIXABAY.COM
Uwaga, dzwonią cwaniacy

BEZPIECZEŃSTWO. Oferują czujniki gazu i powołują się na gminę. A gmina nie ma z tym nic wspólnego

Sprawa pochodzi z gminy Lipie, ale może się zdarzyć w zasadzie wszędzie.

Niektórzy z mieszkańców Lipia i okolic odbierali w ostatnim czasie telefony od firmy sprzedającej czujniki gazu. Podczas rozmowy przekonywano ich, że posiadanie takiego czujnika przez osoby użytkujące butle z gazem w gospodarstwie domowym jest obowiązkowe. To nieprawda, takiego obowiązku nie ma. Co więcej, nieuczciwa firma (albo ktoś, kto się za firmę podaje) wobec tych, którzy nie dali się namówić, posuwa się jeszcze dalej. Mieszkańcy słyszą bowiem w słuchawce telefonu, że oferująca czujniki firma działa w porozumieniu z gminą Lipie. A numery telefonów do mieszkańców otrzymała z urzędu gminy.

To kłamstwo. Urząd gminy oficjalnie dementuje te informacje i ostrzega przed ofertami składanymi mieszkańcom w nieuczciwy sposób.

– Działania firmy nie mają żadnego związku z Urzędem Gminy Lipie – podkreśla w specjalnym komunikacie wójt Bożena Wieloch.

Wobec takiego komunikatu wszystko wygląda z daleka na działalność jakichś naciągaczy. Nawet jeśli ktoś uzna, że oferowane urządzenie jest mu potrzebne, niech lepiej go poszuka samodzielnie w sklepach czy w internecie. Skoro ktoś dzwoni i posuwa się do kłamstw, to jego oferta nie może być korzystna dla nabywcy takiego urządzenia. Decydując się na taką ofertę, możemy dać się oszukać. Możliwości jest wiele. Albo po prostu stracimy pieniądze, albo przepłacimy, możemy też kupić coś, co zwyczajnie nie działa zgodnie z oczekiwaniem. A jeśli ktoś nieuczciwy dostarczy nam taki towar do domu to… kto wie, kogo wpuścimy z nim na swoje podwórko.

Krótko mówiąc: lepiej uważajmy, i nie dajmy się oszukać. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie, powiat

Nie wchodź do jaskini!

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2022

W Lipiu grasuje wilk?

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2021

Na zastrzyk – do ambulatorium

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2019

Dziura gigant straszy na jezdni

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2019

Dlaczego ciągle wraca pijany?

Jarosław Jędrysiak20 sierpnia 2018

Na wsi czyste powietrze? Wcale nie!

Redakcja16 kwietnia 2017