Z KRAJU

Pijany prowadził Tira. Miał 6 promili!

Pijany prowadził Tira. Miał 6 promili!

Ten pijacki rajd mógł skończyć się tragedią. Zatrzymany we wtorek 23 kwietnia na trasie S8 mężczyzna prowadzący TIR-a, miał ponad 5,6 promila w wydychanym powietrzu! Alkohol prawdopodobnie pił podczas jazdy, a po zatrzymaniu przez inspektorów GITD nie był w stanie wysiąść z szoferki. Jak można być tak nieodpowiedzialnym kierowcą?

Poruszał się zygzakiem od krawędzi do krawędzi jezdni, zajeżdżał drogę innym pojazdom i odbijał się od przydrożnych barier. Dopiero interwencja łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego doprowadziła do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy ciężarówki. O tym niebezpiecznym zachowaniu kierowcy jadącego trasą S8 w kierunku Wrocławia poinformował służby świadek.

W pościg za TIR-em ruszył patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca ciężarówki marki Renault nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się. Kilkukrotnie zajechał nawet drogę inspektorom próbującym go wyprzedzić. TIR-a udało się zatrzymać po 6-kilometrowym pościgu. Kierujący nie był w stanie o własnych siłach wyjść z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał też na zadawane mu pytania.

Wezwane na miejsce służby medyczne i policja zajęły się kierowcą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 5,6 promila (2,7 mg/l) w wydychanym powietrzu. W kabinie w zasięgu kierowcy stała butelka wódki z niedopitą zawartością.

ŹRÓDŁO: https://www.se.pl/auto/nowosci/mial-blisko-6-promili-i-prowadzil-tir-a-flaszka-stala-caly-czas-pod-reka-aa-8pPg-SE76-dAJn.html?fbclid=IwAR3YCVZHZA0QD-bvmECQUWCVxOGl14BKTBft4pah9NmczO3vH1ZfxkmKRtM

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z KRAJU

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Z KRAJU

Przerażające nagranie z wypadku na drodze do Olsztyna. Ciężarówka zmiażdżyła osobówkę

Ewa Chojnacka28 czerwca 2019

Tak więźniowie „powitali” mordercę Kristiny! – WIDEO

Ewa Chojnacka19 czerwca 2019

Dominika Fiut ścigana listem gończym

Ewa Chojnacka7 maja 2019

Zatrzymani członkowie grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT

Ewa Chojnacka23 kwietnia 2019

Szczury w bakaliach w Biedronce – WIDEO

Ewa Chojnacka13 stycznia 2019

Kierowcy niszczą rogatki i powodują wypadki

Ewa Chojnacka23 kwietnia 2018