Kłobuck, Krzepice, powiat

Nowy pomysł na lokal po porodówce

Starosta mówi, że powiat stara się o środki na uruchomienie nowej placówki służącej osobom chorującym. Byłaby zlokalizowana w Krzepicach.
Nowy pomysł na lokal po porodówce

ZDROWIE. Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie środowiskowego domu samopomocy

Chcielibyśmy taką placówkę uruchomić w przychodni w Krzepicach. Na piętrze – zapowiada starosta Henryk Kiepura.
Na razie tą planowaną bazę lokalową (dawniej była tam porodówka) wizytowano na miejscu i oceniano wspólnymi siłami zarządu powiatu i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Wniosek o dofinansowanie złożono w drugiej połowie stycznia. Powiat chciałby tu uzyskać 1350 tys. zł. I wszystko od tych środków zależy.
– Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to taki ośrodek zacząłby tam w przyszłości funkcjonować. I byłby dedykowany dla osób, które od dwóch lat korzystają z tego rodzaju ośrodka w Hutce. Tam zadanie to prowadzimy w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych – uzupełnia informacje starosta.
Poza powiatem w finansowaniu działalności tego rodzaju w Hutce uczestniczą też niektóre gminy. Dziś opieką taką objętych jest osiem osób.
Środowiskowe domy samopomocy działają też w okolicy powiatu. Nasi urzędnicy jeszcze przed złożeniem wniosku o dofinansowanie dla lepszego własnego rozeznania w temacie odwiedzali taką placówkę w Sowczycach w powiecie oleskim.
Środowiskowe domy samopomocy inaczej zwane są ośrodkami wsparcia i służą osobom przewlekle psychicznie chorym i niepełnosprawnych intelektualnie. Są dwa typy takich placówek: całodobowe i oferujące okresowe wsparcie dzienne. W Polsce jest ich około ośmiuset. Mają pod opieką ponad 28 tys. osób.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Krzepice, powiat

„Zginiecie jak kundle”

Jarosław Jędrysiak8 października 2020

Place zabaw dalej zamknięte

Jarosław Jędrysiak18 czerwca 2020

Przestaną odbierać śmieci?

Jarosław Jędrysiak9 września 2019

„Jak przeczytać takie małe literki?”

Redakcja1 stycznia 2017