Kłobuck, Krzepice, powiat

Place zabaw dalej zamknięte

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w gminie Kłobuck zdecydowano się na przeprowadzenie dodatkowych działań podnoszących poziom bezpieczeństwa na każdym z miejskich placów zabaw. ARCH.
Place zabaw dalej zamknięte

EPIDEMIA. Brak odpowiednich wytycznych spowodował, że wiele gmin nie zdecydowało się na wydanie zgody na ponowne udostępnienie placów zabaw

W ostatnich dniach zbliżone komunikaty wydawały kolejne gminy w powiecie kłobuckim. W mieście powiatowym zakomunikowano, że choć z końcem maja rząd zezwolił na otwarcie placów zabaw, to zabrakło w tej sprawie precyzyjnych wytycznych co do zakresu funkcjonowania tych obiektów w stanie epidemii. W takich okolicznościach, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, w gminie Kłobuck zdecydowano się na przeprowadzenie dodatkowych działań podnoszących poziom bezpieczeństwa na każdym z miejskich placów zabaw. I chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo w zakresie zapobiegania zagrożeniu szerzeniem się epidemii. Na placach zabaw podjęto akcję wykaszania trawy, wykonuje się też opryski przeciw kleszczom. Dodatkowo podjęto przegląd, konserwację i dezynfekcję wszystkich urządzeń umieszczonych w obrębie placów. Będą też zmiany w regulaminach korzystania z tych obiektów. Dopiero potem sukcesywnie same place będą udostępniane mieszkańcom. Nadal na zasadzie zachowania dystansu społecznego i przy założeniu korzystania z maseczek ochronnych.
W Krzepicach – również powołując się na brak wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego co do funkcjonowania placów zabaw – burmistrz zdecydował o tym, że obiekty te pozostaną nieczynne do odwołania. Tymczasem podjęto na nich również konieczną kontrolę stanu technicznego.
Zbliżone komunikaty wydają też gminy wiejskie, również na naszym terenie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Krzepice, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Krzepice, powiat

„Zginiecie jak kundle”

Jarosław Jędrysiak8 października 2020

Nowy pomysł na lokal po porodówce

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020

Przestaną odbierać śmieci?

Jarosław Jędrysiak9 września 2019

„Jak przeczytać takie małe literki?”

Redakcja1 stycznia 2017