Kraj

Rząd zamyka wszystkie szkoły od poniedziałku.

ARCH.
Rząd zamyka wszystkie szkoły od poniedziałku.

Jest decyzja o zamknięciu szkół, żłobków i przedszkoli Są kolejne ruchy władz w sprawie koronawirusa. – Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki.
– Mamy w Polsce 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem – powiedział szef rządu. Jak dodał, władze „chcą spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. – Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych – podkreślił. Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku. – Przyrost chorych jest bardzo gwałtowny, konieczna jest izolacja – dodał premier. Zapowiedział, że głos zabierze też Piotr Glińskim, który powie o zamknięciu placówek kulturalnych, takich jak teatry, muzea i kina. – Reagujemy szybciej od innych, by minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa po całej Polsce. Odpowiedzialność jest kluczowa. My jesteśmy odpowiedzialni za całe społeczeństwo – mówił Morawiecki.
Szef rządu zabrał głos na konferencji prasowej. Są na niej obecni również ministrowie: nauki i szkolnictwa wyższego, zdrowia, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji. Konferencję poprzedziło posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Po Morawieckim głos zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Apelował do tych, którzy nie będą uczęszczać do szkół czy uczelni. – To nie są ferie. To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzić w domu – mówił. Podkreślił, że w Polsce mamy 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki
W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Mowa o młodym mężczyźnie z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiecie z woj. podkarpackiego (Łańcut) oraz kobiecie z woj. lubelskiego (Lublin).

W sumie Polsce jest już 25 przypadków. Pierwszy potwierdzono 4 marca. To mężczyzna z Cybinki (woj. lubuskie), który był w odwiedzinach u córek w Niemczech. Wrócił do kraju autobusem rejsowym. Trafił do szpitala w Zielonej Górze. Służby ustaliły pasażerów, którzy z nim podróżowali. Zostali objęci kwarantanną.
Zarażony jest m.in. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. Wojskowy przebywał na naradzie w Niemczech. „Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie” – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.
Przypomnijmy, że we wtorek przed południem z inicjatywy prezydenta obradowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Premier odwołał też wszystkie imprezy masowe.

Koronawirus w Polsce. COVID-19 na wszystkich kontynentach
Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do środowego poranka potwierdzono ponad 119 tys. zakażeń koronawirusem. Od początku wybuchu epidemii śmierć poniosły 4293 osoby.

Żródło : https://wiadomosci.wp.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraj

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kraj

Zainteresowanie wyjazdami jest o ⅕ mniejsze niż w ubiegłym roku

Marcin Syguda2 czerwca 2022

Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Marcin Syguda18 marca 2022

Kierowcy ze Słowacji na polskich stacjach benzynowych. Wszyscy tankują do pełna, większość także do kanistrów

Marcin Syguda2 lutego 2022

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany w całej Polsce

Marcin Syguda29 sierpnia 2021

Chcesz wybudować dom? Te projekty pobierzesz za złotówkę

Marcin Syguda14 sierpnia 2021

Cyfryzacja minus. Dowód tylko w urzędzie

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2021