Powiat, region

Dwa nowe zakażenia w powiecie

Już trzech zakażonych w powiecie. ARCH
Dwa nowe zakażenia w powiecie

KORONAWIRUS. Jak informują służby wojewódzkie, mamy obecnie 27 nowych zakażeń w Śląskiem. W powiecie lublinieckim zmarła pierwsza osoba – starsza mieszkanka Woźnik. W izolacji domowej znajduje się także mężczyzna w sile wieku z terenu powiatu kłobuckiego. Razem mamy u nas 3 zakażonych

Nowe zakażenia występują w całym regionie.
– W izolacji domowej w dobrym stanie przebywają: kobieta w średnim wieku pod nadzorem bytomskiego sanepidu, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka powiatu cieszyńskiego w starszym wieku, 3 kobiety z powiatu częstochowskiego, mieszkanka powiatu cieszyńskiego, młoda kobieta przebywająca pod nadzorem służb sanitarnych w Wodzisławiu Śląskim oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu kłobuckiego – informują służby prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Czasem zakażenia wykrywane są w pewnym sensie przypadkiem. Do szpitala w Częstochowie trafił na przykład młody mężczyzna po wypadku komunikacyjnym, mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Objawy, które miał, wskazywały na obecność Covid-19. Pobrane próbki potwierdziły, że jest chory. Teraz sanepid musi ustalić źródło zakażenia.
Od władz powiatu dowiadujemy się za to, że w chwili obecnej mamy w powiecie osoby zakażone z gmin Opatów, Wręczyca i Kłobuck.
Otrzymaliśmy też odpowiedź z sanepidu z Katowic i w efekcie z Kłobucka.
– PPIS w Kłobucku zgodnie ze swoimi kompetencjami, po uzyskaniu informacji o stwierdzonych w powiecie kłobuckim przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kierując się oceną stopnia zagrożenia dla zdrowia publicznego oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, przeprowadził dochodzenia epidemiologiczne i podjął wszystkie czynności mające na celu zapobieganie oraz zwalczanie szerzenia się zakażeń i zachorowań na COVID-19 – informuje lek. med. Dorota Barańska-Kaczmarek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłobucku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, region

Szukają dzierżawców MOP-ów przy autostradzie

Jarosław Jędrysiak16 maja 2022

Możemy zawalczyć o szlaki rowerowe

Jarosław Jędrysiak15 września 2021

Mierzą w wielu miejscach

Jarosław Jędrysiak8 maja 2021

Ranking samorządowych inwestycji

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2020

Wypadków mniej, ale zabitych więcej

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2020

Koronawirus w powiecie kłobuckim!

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020