Region

Śląskie wsparcie dla gospodarki

Można wnioskować o środki pomocowe dla gospodarki. Tym razem to pomoc w ramach województwa. ARCH.
Śląskie wsparcie dla gospodarki

GOSPODARKA. Działania mające poprawić choć częściowo sytuację podmiotów gospodarczych, która stała się szczególnie trudna w okresie epidemii, podejmowane są także na szczeblu samorządu województwa

Dość powszechnie wiadomo o propozycjach rządu dla gospodarki – mniejsza tu o ich szczegółową ocenę. Korzystnych rozwiązań szukają też samorządy lokalne. Z kolei Zarząd Województwa Śląskiego opracował „Śląski pakiet dla gospodarki”.
Pakiet obejmuje pięć filarów. Pierwszy z nich to pożyczki obrotowe i płynnościowe oraz uproszczenia w zakresie wsparcia zwrotnego. Przewidziano na ten cel 446 mln zł. Drugi ma na celu wsparcie pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy i ma budżet 323 mln zł. Trzeci zasadza się na wsparciu bezzwrotnym dla małych i średnich firm i będzie się wiązał m.in. z wsparciem dla inwestycji. Tu wchodzi w grę łączna kwota 162 mln zł. Filar czwarty to działania samorządów wspierające gospodarkę. Piąty – wejścia kapitałowe zwiększające zaangażowanie inwestorów w regionie. Ostatnie dwa wymienione filary zakładają kwoty łączne odpowiednio 57 i 20 mln zł.
Wiele praktycznych szczegółów – gdzie kierować się w sprawie możliwości skorzystania ze środków przewidzianych w pakiecie, na jakich zasadach będą one przyznawane i konkretnie na co – podaje się na specjalnie utworzonej witrynie [https://dlagospodarki.slaskie.pl/], do której niniejszym zainteresowanych odsyłamy.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024