Kraj

Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w swoim komunikacie, służby sanitarne przekazały już prokuraturze wykaz placówek w różnych częściach kraju, w których zarejestrowano ogniska COVID-19. WIKIPEDIA.ORG
Śledczy będą sprawdzać domy dla seniorów

EPIDEMIA. Prokuratury będą się przyglądać funkcjonowaniu placówek opiekuńczych w związku z dużą liczbą zakażeń występujących w tego rodzaju podmiotach w kraju

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w swoim komunikacie, służby sanitarne przekazały już prokuraturze wykaz placówek w różnych częściach kraju, w których zarejestrowano ogniska COVID-19. Zarząd nad domami opiekuńczo-leczniczymi leży w gestii różnorodnych podmiotów: samorządowych, stowarzyszeń, jak i osób prywatnych.
– Z ustaleń GIS-u wynika, iż w niektórych z tych placówek mogło dojść do naruszeń skutkujących narażeniem na niebezpieczeństwo osób starszych czy schorowanych. W przypadkach związanych z wątpliwościami zgłoszonymi przez GIS prokuratura będzie oceniać, czy w zakładach nie doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pensjonariuszy i pracowników – w tym poprzez odstąpienie od opieki nad pensjonariuszami – informuje PK.
Odstąpienie takie może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo z art. 165 par. 1 kk. Czyn taki zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraj

Więcej w Kraj

Zainteresowanie wyjazdami jest o ⅕ mniejsze niż w ubiegłym roku

Marcin Syguda2 czerwca 2022

Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Marcin Syguda18 marca 2022

Kierowcy ze Słowacji na polskich stacjach benzynowych. Wszyscy tankują do pełna, większość także do kanistrów

Marcin Syguda2 lutego 2022

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany w całej Polsce

Marcin Syguda29 sierpnia 2021

Chcesz wybudować dom? Te projekty pobierzesz za złotówkę

Marcin Syguda14 sierpnia 2021

Cyfryzacja minus. Dowód tylko w urzędzie

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2021