Parzymiechy

Wyjątkowa e-akademia

Akademia wyrecytowana i wyśpiewana przez uczniów we własnych domach, połączona w jeden obraz. Tak uczczono papieża Polaka.
Wyjątkowa e-akademia

UROCZYSTOŚĆ. Gdyby nie epidemia, w szkole na pewno odbyłaby się zwykła uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Teraz to niemożliwe. Ale w Parzymiechach nie zniechęcili się. Znaleźli wyjście – i efekt jest wyjątkowy

– Planowaliśmy inaczej świętować tę tak ważną dla każdego Polaka rocznicę, jednak z powodu obecnej sytuacji możemy to zrobić tylko za pośrednictwem nowych technologii – konstatuje Agata Wester, która wraz z Beatą Troczką i Marzeną Małolepszą przygotowywały to szkolne przedsięwzięcie.
Na czym polegało tu wspomniane sięgnięcie po nowe technologie?
– Akademię poświęconą osobie papieża Jana Pawła II przygotowaliśmy w nowych dla każdego z nas warunkach, spotykając się ze sobą tylko online. Każdy oddzielnie nagrywał materiał ze swojego domu. Następnie po raz pierwszy wykorzystaliśmy programy do scalenia obrazu i dźwięku – opisują panie. Efekt? Naszym zdaniem jest wyjątkowy. Każdy może zresztą sam zobaczyć na YouTube (wyszukuje się po wpisaniu „E-akademia z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II”). A zobaczyć warto – choćby z racji tej niespotykanej dotąd formy. Tłem akademii nie jest wystrój szkolnej sali, lecz własne pokoje uczniów. Okazuje się ponownie, że czasy pandemii to też czasy całkiem udane dla ludzi pomysłowych i chętnych do działania mimo przeciwności losu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022