Waleńczów

Kolejny krok ku wodociągowi na Zakrzewskiej

Jeśli wszystko będzie w porządku, gmina niebawem ogłosi, kto i za ile zacznie w końcu budować ten wodociąg dla mieszkańców ulicy Zakrzewskiej. ARCH.
Kolejny krok ku wodociągowi na Zakrzewskiej

ŚLADEM INTERWENCJI. Śledzimy tę sprawę pilnie, bo pamiętamy, jak uciążliwy i upokarzający jest brak dostępu do wody z sieci – mieszkańcy ulicy Zakrzewskiej opisali to naszym czytelnikom aż nadto dokładnie

Po latach czekania i próśb o budowę wodociągu mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc w załatwieniu tej tak ważnej sprawy do mediów. Byli też prosić radnych na sesji. I – jak już wiemy – sprawy w końcu poszły w dobrym kierunku. Gmina zaplanowała wykonanie m.in. wodociągu do domów położonych tu w pewnym oddaleniu od drogi, ogłosiła też niedawno przetarg na jego realizację.
Dziś mamy najświeższe wiadomości o tym postępowaniu. Wyglądają na pozytywne.
Gmina Opatów otrzymała aż pięć ofert na realizację tego zadania – dokładnie chodzi tu, uściślijmy, o budowę wodociągu dla mieszkańców ulicy Zakrzewskiej oraz o rozbudowę stacji wodociągowej przy ulicy Słonecznej. Informację o tym podano we wtorek. Dobrze się też składa, że dwie z pięciu ofert mieszczą się w kosztach, jakie na to przedsięwzięcie inwestycyjne zaplanował opatowski samorząd. Gmina gotowa jest wydać do ok. 1,055 mln zł, a dwie z ofert są na kwoty poniżej miliona. Oczywiście procedura przewiduje analizę składanych ofert pod kątem ich wykonalności, spełniania warunków itd. Jeśli tu wszystko będzie w porządku, gmina niebawem ogłosi, kto i za ile zacznie w końcu budować ten wodociąg dla mieszkańców ulicy Zakrzewskiej. Na razie ważne jest, że oferty nie okazały się w komplecie droższe, niż zakładała gmina – bo takie sytuacje się zdarzają i zmuszają do odkładania nawet niezbędnych inwestycji na potem. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Waleńczów

Umowa na drogę podpisana

Jarosław Jędrysiak22 października 2023

Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

Marcin Syguda18 grudnia 2022

Zderzyli się czołowo osobówkami

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2022

Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

Jarosław Jędrysiak23 maja 2022

Dostali miejsce do rekreacji

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2022

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2021