Waleńczów

Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

ARCH.
Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

To zdecydowana reakcja świadka spowodowała zatrzymanie kobiety kierującej chevroletem po tym, gdy jej styl jazdy dość jasno pokazał, że może kierować pijana. Odważna kobieta, która była świadkiem tej jazdy zygzakiem, podjęła interwencję i odebrała kierującej kluczyki do samochodu, a potem po czekała na przyjazd patrolu policji. Okazało się, że podejrzenia były słuszne. 43-latka, która chevroletem, miała w organizmie 3 promile alkoholu

Prawdopodobnie udało się uniknąć drogowej tragedii. Jazda z trzema promilami, do tego jazda zygzakiem – to bardzo łatwo może skończyć się wielkim nieszczęściem. Często z poszkodowanymi w postaci Bogu ducha winnych ludzi.
– Do zdarzenia doszło 13 grudnia w Waleńczowie na ulicy Częstochowskiej. Przypadkowa kobieta zauważyła podejrzanie jadącego chevroleta, którego kierowca nie potrafił utrzymać toru jazdy, jechał tak zwanym zygzakiem. Wobec tej sytuacji 43-latka zatrzymała chevroleta, po czym uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Następnie podeszła do tego samochodu i zauważyła, że za kierownicą siedzi kompletnie pijana kierująca. Kobieta wyciągnęła kluczyki ze stacyjki chevroleta i wezwała policję. Po chwili na miejsce przyjechał patrol drogówki. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującej chevroletem i okazało się, że w organizmie 43-letniej mieszkanki gminy Opatów były 3 promile alkoholu – referuje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Teraz jeżdżącą po alkoholu czekają konsekwencje. Grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a może nawet kara więzienia. Co dokładnie – zdecyduje się przed wymiarem sprawiedliwości. O dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd. Brawa dla osoby, która zdecydowała się zareagować, widząc nietrzeźwego kierowce na drodze. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Waleńczów

Umowa na drogę podpisana

Jarosław Jędrysiak22 października 2023

Zderzyli się czołowo osobówkami

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2022

Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

Jarosław Jędrysiak23 maja 2022

Dostali miejsce do rekreacji

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2022

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2021

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020