Waleńczów

Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

Niektóre na pozór niewinne przedmioty w posiadaniu dziecka powinny obudzić szczególną czujność rodziców. POLICJA KŁOBUCK
Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

POLICJA. Są takie przedmioty, których dziecko nie powinno posiadać. Jeśli się u swojej pociechy je odnajdzie, to może być powód do podejrzeń, że ma jakiś kontakt z narkotykami

W pokoleniu rodziców narkotyki często były czymś, co znano tylko z filmów. Taki rodzic, mimo najszczerszych chęci, może nie rozpoznać zagrożenia nawet wtedy, gdy niebezpieczne substancje psychoaktywne są w posiadaniu czy wręcz użyciu jego dzieci. Dlatego ważna jest profilaktyka. Policja zorganizowała specjalne spotkanie dla rodziców w Waleńczowie. Sierż.sztab. Aleksandra Śledziona, zajmująca się profilaktyką, a także dzielnicowy asp.sztab. Krzysztof Chłąd przeprowadzili ciekawą prelekcję podczas zebrania z rodzicami uczniów szkoły.
Aby dorośli potrafili się odnaleźć wobec zagrożeń, których sami nie znają, policjanci poruszyli szeroką tematykę zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież. Co ważne, wiedzę przekazywano nie tylko słowem.
– Mundurowi zaprezentowali profilaktyczną walizkę zawierającą m.in. imitacje popularnych środków psychoaktywnych oraz przedmiotów, które nie powinny znajdować się w posiadaniu dzieci. Prelekcje oraz warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych, z wykorzystaniem rekwizytów, kierowane są przede wszystkim do rodziców oraz nauczycieli i pedagogów szkolnych. Dzięki prezentowanym rekwizytom prelekcja prowadzona przez mundurowych została bardzo dobrze odebrana i cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Waleńczów

Umowa na drogę podpisana

Jarosław Jędrysiak22 października 2023

Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

Marcin Syguda18 grudnia 2022

Zderzyli się czołowo osobówkami

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2022

Dostali miejsce do rekreacji

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2022

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2021

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020