Zdrowie

WHO alarmuje ws. pandemii koronawirusa: sytuacja na świecie pogarsza się

WHO
WHO alarmuje ws. pandemii koronawirusa: sytuacja na świecie pogarsza się

Po ponad sześciu miesiącach od początku pandemii to nie czas dla żadnego z państw, aby ściągnąć nogę z gazu w walce z wirusem – mówił na konferencji dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom. Epidemiolodzy są zdania, że koniec pandemii nie jest bliski.

Na świecie pod względem liczby zakażeń na pierwszym miejscu znajdują się USA, dalej Brazylia, Rosja i Wielka Brytania.

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że padła rekordowa liczba zgonów w Meksyku z powodu COVID-19. Dobowa liczba zgonów była w środę ponad dwa razy wyższa od poprzedniego dnia. Statystyka zgonów i nowych zachorowań na koronawirusa pnie się w górę również w Brazylii.

Na świecie zakażenie wirusem SARS-CoV-2 odnotowano już u ponad 7 milionów osób. Niemal połowa z nich już wyzdrowiała – według danych worldometers.info to już ponad 3,48 mln osób. Śmierć w wyniku COVID-19 poniosło ponad 407 tys. ludzi na całym świecie.

– Po ponad sześciu miesiącach od początku pandemii, to nie czas dla żadnego z państw, aby ściągnąć nogę z gazu w walce z wirusem – mówił na konferencji dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom. Jak dodał, w minioną niedzielę odnotowano ponad 136 tys. nowych przypadków zakażenia, co było najwyższym dotąd wynikiem.

Jeden z ekspertów epidemiologicznych WHO, dr Mike Ryan, stwierdził, że to jeszcze nie czas na analizę, co dokładnie wywołało wybuch choroby. – Na razie musimy się skupić na tym, co zrobić, aby zapobiegać drugiej fali epidemii. Myślę, że mamy czego się obawiać – stwierdził, po czym zaapelował o międzynarodową współpracę szczególnie w regionie Ameryki Centralnej, gdzie liczba zachorowań nadal rośnie.

źródło: onet.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Zdrowie

Uwaga! Wołowina z salmonellą

Jarosław Jędrysiak5 marca 2022

Salmonella na jajkach

Jarosław Jędrysiak21 lipca 2021

Loteria dla zaszczepionych

Jarosław Jędrysiak31 maja 2021

Skażone jajka, skażone parówki

Jarosław Jędrysiak1 maja 2021

Szczepią policjantów i strażaków

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2021

Kuchenny sprzęt nie nadaje się do żywności

Jarosław Jędrysiak9 marca 2021