Zdrowie

Salmonella na jajkach

Tak wyglądają opakowania jaj z partii skażonej salmonellą. Skażenie wykryto na jajach oznaczonych na skorupkach kodem 3PL 30221328. GIS
Salmonella na jajkach

UWAGA. Dziś zdarza nam się robić zakupy w różnych sklepach. Jeśli ktoś kupił jaja kurze w zielonkawym opakowaniu, powinien sprawdzić, czy to nie z partii skażonej salmonellą

Chodzi oczywiście nie o wszystkie jajka pakowane w opakowania zielonkawego koloru, a o konkretną partię wprowadzaną na rynek przez jedną firmę. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj wyprodukowanych przez Invest Michel Sp. J. Skażona jest partia produktu pod nazwą: „Świeże jaja, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt.”, która ma datę ważności 20.07.2021 i na skorupkach umieszczony kod: 3PL 30221328. Jeżeli znajdziecie u siebie kupioną niedawno paczkę jaj z takimi oznaczeniami, to nie należy ich spożywać (zwłaszcza bez właściwej obróbki termicznej), gdyż można się zakazić i dostać salmonellozy. Należy też zachować ostrożność, by bakterii nie poprzenosić przypadkiem ze skażonych jaj na inne powierzchnie.
Inne jaja tego producenta i te z innych partii niż ta z wyżej podanymi oznaczeniami można traktować jako bezpieczne. Skażenie stwierdzono, jak to najczęściej bywa, tylko w jednej konkretnej partii produktu. Już przeprowadzono jego wycofanie ze sprzedaży, ale warto sprawdzić, czy się go nie kupiło wcześniej. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zdrowie

Uwaga! Wołowina z salmonellą

Jarosław Jędrysiak5 marca 2022

Loteria dla zaszczepionych

Jarosław Jędrysiak31 maja 2021

Skażone jajka, skażone parówki

Jarosław Jędrysiak1 maja 2021

Szczepią policjantów i strażaków

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2021

Kuchenny sprzęt nie nadaje się do żywności

Jarosław Jędrysiak9 marca 2021

Śmierć z powodu szczepionki na Covid-19? 23 seniorów zmarło po pierwszej dawce

Marcin Syguda16 stycznia 2021