Region

Kłobuccy policjanci rozbili narkotykowy gang

Akcja zaangażowała większe siły policji, w tym antyterrorystów. POLICJA KŁOBUCK
Kłobuccy policjanci rozbili narkotykowy gang

POLICJA. Jednocześnie na terenie dwóch powiatów, kłobuckiego i częstochowskiego, przeprowadzona została wspólna akcja policji kryminalnej z powiatu kłobuckiego oraz z Katowic, Opola i Częstochowy. W miejscami spektakularny sposób zatrzymano osoby związane z handlem narkotykami

– Kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop grupy osób, które mogły posiadać i rozprowadzać duże ilości substancji psychoaktywnych. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w minioną środę, kiedy to kryminalni wkroczyli do akcji. Podczas zaplanowanych działań śledczy w różnych miejscach zatrzymali osoby związane z handlem narkotykami i przejęli znalezioną u nich amfetaminę – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Akcja zatrzymania podejrzanych o związek z handlem narkotykami odbyła się z udziałem dużej liczby funkcjonariuszy na terenie dwóch powiatów. Choć obecność tych sił policyjnych zauważyli czasem mieszkańcy – w zatrzymaniach brał udział także oddział kontrterrorystyczny (jak go określa policja) – akcja przyniosła powodzenie.
– Zarzuty w sprawie usłyszało dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego. 44-latek usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek kłobuckich śledczych oraz częstochowskiego prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Wobec drugiego z podejrzanych sąd zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. 34-latek usłyszał zarzut posiadania i handlu narkotykami. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy – dodaje oficer prasowa Wiącek-Głowacz. (jar)
policja1

Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego. POLICJA KŁOBUCK

pies
W znajdowaniu narkotyków pomagały specjalnie szkolone psy. POLICJA KŁOBUCK

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024