klasa okręgowa

Pewne wygrane KS-u Panki i Amatora Golce

Pomimo braku siedmiu podstawowych zawodników Amator Golce 3:1 (2:0) pokonał na wyjeździe beniaminka klasy okręgowej Spartę Lubliniec. W dynamicznej akcji Grzegorz Kędzierski (Amator).
Pewne wygrane KS-u Panki i Amatora Golce

PIŁKA NOŻNA. Pierwszymi liderami składającej się z dwóch 10-zespołowych grup częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej zostały drużyny beniaminka Lotnika Kościelec (grupa I) oraz Klubu Sportowego Panki (grupa II)

W grupie II, w której rywalizuje wszystkich pięć zespołów z powiatu kłobuckiego, prowadzący w tabeli KS Panki w obecności ponad 200-osobowej widowni nadspodziewanie wysoko – 5:1 (2:0) – pokonały Unię Kalety. Dla gospodarzy po dwie bramki zdobyli pozyskany z A-klasowej Victorii Żytno Adam Górski i Krzysztof Małolepszy, a jednego gola strzelił Tomasz Pasieka. Honorowe trafienie dla gości zdobył głową Michał Bambynek. Przy okazji meczu z Kaletami zarząd klubu podziękował za grę w zielono-żółto- -czarnych barwach kończącym piłkarską przygodę braciom Pawłowi i Piotrowi Wręczyckim. Wcześniej, podczas wygranego 8:1 towarzyskiego meczu z Ruchem Kochanowice, klubowi włodarze podziękowali za trenowanie w latach 2010-2020 grup młodzieżowych (ostatnio juniorów starszych) Maciejowi Furmankowi, który pozostaje w KS- -ie Panki w roli wiceprezesa ds. szkoleniowych. Furmanek w roli szkoleniowca w najbliższym sezonie 2020/2021 będzie odpowiadał za wyniki A-klasowego Płomienia Przystajń, a także będzie koordynatorem młodzieżowych zespołów Orlika Blachownia. Występujący bez siedmiu podstawowych zawodników Amator Golce po dwóch golach Patryka Chajdusia i jednym golu Doriana Matyi 3:1 (2:0) wygrał w Lublińcu z beniaminkiem, miejscową Spartą, dla której rozmiary przegranej zmniejszył Arkadiusz Janicki. Celne trafienie powracającego po kontuzji prezesa klubu, Piotra Ściebury, zadecydowało o zwycięstwie 1:0 (0:0) w powiatowych derbach Pogoni Kamyk z Liswartą Krzepice. W grupie I pierwszy lider, Lotnik Kościelec, 3:1 (1:0) pokonał Piasta Przyrów, w składzie z byłym mistrzem Europy U-18 z 2001 roku oraz ekstraligowcem Błażejem Radlerem (łącznie 116 meczy w Górniku Zabrze i Odrze Wodzisław Śląski). Dwaj kolejni ekstraligowcy, tj. Mateusz Przybylski (158 meczów w Polonii Bytom i Górniku Zabrze) i Adrian Klepczyński (149 meczów w RKS-ie Radomsko, Polonii Bytom i Piaście Gliwice), zaprezentowali się w barwach Unii Rędziny oraz Warty Mstów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

klasa okręgowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w klasa okręgowa

Odblokowany!

Tomasz Nowakowski11 września 2021

Kłobuck miastem lidera

Tomasz Nowakowski4 września 2021

Grady goli w Pankach

Tomasz Nowakowski7 maja 2021

Cztery bramki Adama Górskiego

Stanisław Wrzesiński7 sierpnia 2020