klasa okręgowa

Kłobuck miastem lidera

Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego w czterech meczach stracili raptem dwa gole.

PIŁKA NOŻNA. Świetnie zaczęli sezon w „okręgówce” piłkarze Znicza. Po czterech kolejkach są pierwsi w tabeli

Chciałoby się, by Znicz odnosił zwycięstwa na wyższym poziomie rozgrywkowym, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Trzeba jednak cieszyć się także z punktowania w klasie okręgowej. Przynajmniej klub nie dzieli losów Sparty Lubliniec czy Polonii Poraj, które jak z IV ligi spadły – to z hukiem.
Pierwsza czwórka
Po rozegraniu czterech kolejek tylko cztery zespoły nie poniosły jeszcze w tym sezonie porażki. W gronie tym – obok Znicza – znalazły się Skra II Częstochowa, KS Panki i Amator Golce, a zatem zespoły, których obecność na szczycie tabeli nie powinna nikogo zainteresowanego kłobucką piłką dziwić – może z wyjątkiem Znicza, któremu wieszczono nie najlepszą najbliższą przyszłość. Oczywiście świetna forma na początku sezonu nie oznacza, że każda z wyżej wymienionych drużyn zakończy sezon w pierwszej „czwórce”, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Znicz Kłobuck nie podjął do tej pory silnych rywali. Wszystko bowiem wskazuje na to, że MLKS Woźniki, Sparta Szczekociny czy Lot Konopiska to zespoły, które będą bić się o utrzymanie. Jak dotąd bardziej wymagającym przeciwnikiem Znicza okazała się jedynie „dwójka” Skry. Na „Lorecie” padł remis 2:2.
Mecz pięknych goli
W sobotę, 28 sierpnia, Znicz pokonał przed własną publicznością 5:0 Lot Konopiska. Wynik w 26. minucie otworzył Karol Kasprzyk, oddawszy zza pola karnego silny, podkręcony strzał na bramkę rywali, a prowadzenie podwyższył w końcówce pierwszej połowy Maciej Wolski. Pięć minut po przerwie Znicz prowadził już 3:0 za sprawą bramki zdobytej przez Grzegorza Kuziorowicza, a w 57. minucie pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Kacper Wierus. Wynik meczu ustalił Jakub Kabziński. Młodziutki zawodnik nie pozostał dłużny starszym strzelcom i również popisał się niezwykłym zdobyciem bramki – po technicznym strzale z lewej strony pola karnego. Następne spotkanie kłobucczan odbędzie się w sobotę, 4 września. W Żarkach piłkarze Znicza podejmą drużynę Zielonych. Dwa dni wcześniej, w środę 1 września, mieli zaplanowane spotkanie z Amatorem Golce w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego, jednak zespół Znicza wycofał się w tym sezonie z tych rozgrywek.
Prestiżowe spotkanie
W niedzielę, 29 sierpnia, w Pankach doszło do hitowego starcia. Miejscowy Klub Sportowy zmierzył się z Liswartą Krzepice. Ostatecznie wspieranej przez licznie zgromadzonych kibiców ekipie gości nie udało się wywieźć z Panek choćby jednego punktu. Krzepiczanie musieli uznać wyższość KS-u, który po golach strzelonych przez Tomasza Pasiekę i Patryka Kudłę mógł cieszyć się ze zdobycia kolejnych w tym sezonie trzech punktów.
Zawodzi faworyt
Chyba nikt nie spodziewał się, że silna na papierze Victoria Częstochowa tak słabo rozpocznie zmagania w klasie okręgowej. Po czterech meczach częstochowianie mają na koncie raptem sześć punktów. Co prawda porażki ponieśli z dość silnymi zespołami, Amatorem Golce (3:4) i Zielonymi Żarki (0:1), ale i tak od częstochowskiej drużyny oczekiwano więcej. Ponadto odniesione przez Victorię zwycięstwa nie sieją postrachu. To tylko wygrana 3:0 ze Stradomiem i 3:1 z Lotem Konopiska. Tę samą, ostatnią drużynę Znicz Kłobuck rozgromił przecież aż 5:0. Niewykluczone, że falstart Victorii to tylko wypadek przy pracy. Tak czy siak jej wyniki po czterech kolejkach nie napawają optymizmem.

Wyniki 4. kolejki: MLKS Woźniki 1:2 Amator Golce, Skra II Częstochowa 3:1 Zieloni Żarki, Orzeł Psary Babienica 1:3 Warta Mstów, Pogoń Kamyk 0:2 Jedność Boronów, Unia Kalety 1:1 Pogoń 1947 Kłomnice, Victoria Częstochowa 3:0 Stradom Częstochowa, Znicz Kłobuck 5:0 Lot Konopiska, Sparta Szczekociny 1:0 Orzeł Kiedrzyn, KS Panki 2:0 Liswarta Krzepice.
3. kolejka (1 września): Warta Mstów – Orzeł Kiedrzyn (zaległy).
5. kolejka (3-4 września): Jedność Boronów – Unia Kalety, Liswarta Krzepice – Pogoń Kamyk, Lot Konopiska – Sparta Szczekociny, Zieloni Żarki – Znicz Kłobuck, Amator Golce – Skra II Częstochowa, Stradom Częstochowa – MLKS Woźniki, Pogoń 1947 Kłomnice – Victoria Częstochowa, Warta Mstów – KS Panki, Orzeł Kiedrzyn – Orzeł Psary Babienica.