Albertów

Dzieci mają nową atrakcję

W przecięciu wstęgi i otwarciu placu zabaw udział miały też dzieci.
Dzieci mają nową atrakcję

REKREACJA. Choć rok mamy szczególny, tu i ówdzie buduje się nowe miejsca przeznaczone dla rekreacji dzieci. Pisaliśmy o placach zabaw w gminie Kłobuck. A teraz taki nowy obiekt pojawił się w gminie Lipie. Już gotowy

– Pomysł utworzenia placu zabaw powstał w styczniu, podczas spotkania wiejskiego, na którym podejmowano decyzję o przeznaczeniu środków ze sprzedaży działki i budynku po byłej szkole w Albertowie – informuje w imieniu urzędu gminy w Lipiu Monika Pyrak.
W gminie Lipie to kolejna sytuacja, w której środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości kierowane są potem do miejscowości, w której taka sprzedaż miała miejsce. Również przesądzająca opinia o takim zadysponowaniu środków oddawana jest tu od kilku co najmniej lat samemu społeczeństwu. Co zatem pojawiło się dzięki takiej kolejności zdarzeń w Albertowie?
– W ramach tej inicjatywy powstał ogrodzony plac wyposażony w huśtawki, metalową karuzelę typu „bąk”, urządzenie linarne, trap ruchomy, zestaw zabawowy oraz auto na sprężynie. Ponadto została tam także zamontowana altana i ławki – dodaje Pyrak.
Plac otwarto uroczyście, choć wydarzenie w obecnych warunkach musiało mieć ograniczoną skalę. Gospodarzy reprezentowali tu sołtys Jacek Nicpoń i radna Alicja Podgórska. Straż reprezentował m.in. komendant Robert Sitek. Gminę – osobiście wójt Bożena Wieloch. Plac zabaw poświęcił ksiądz proboszcz Henryk Dusza, kustosz sanktuarium w Dankowie. A w przecięciu wstęgi miał udział też ktoś z tych, którzy z placu będą korzystać najbardziej. Dzieci. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Albertów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Albertów

Rozpoczną budowę kanalizacji

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2023

Ironeusz – Irek o żelaznych nogach

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Rowerem z Hiszpanii do Polski. W tydzień!

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2023

Otwarli zmodernizowaną świetlicę

Jarosław Jędrysiak8 sierpnia 2021

Stara szkoła na sprzedaż

Jarosław Jędrysiak26 września 2019

Chcą sprzedaży szkoły

Redakcja10 lutego 2017