Albertów

Otwarli zmodernizowaną świetlicę

Obiekt poświęcił ks. kan. Henryk Dusza. Oficjalnie przecięto wstęgę.
Otwarli zmodernizowaną świetlicę

SPOŁECZEŃSTWO. W Albertowie, po szeregu prac modernizacyjnych i remontowych, oficjalnie otwarto remizo-świetlicę

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, ksiądz proboszcz, członkinie kół gospodyń i inni mieszkańcy. O tym, że świetlica jest potrzebna lokalnej społeczności, mówiła tutejsza radna, Alicja Podgórska. Wójt Bożena Wieloch podziękowała z kolei społeczności Albertowa i Chałkowa za podjętą w 2017 roku decyzję o sprzedaży budynku dawnej szkoły. To pomogło w możliwości zajęcia się remizo-świetlicą. Były bowiem do dyspozycji środki finansowe. A o ich przeznaczeniu na taki cel zdecydowali sami mieszkańcy Albertowa i Chałkowa (tworzących jedno sołectwo).
Świetlica wygląda nowocześnie – tak, jak dziś zwykle wyglądają obiekty użyteczności publicznej. Ma też możliwość spełniania funkcji, na które przede wszystkim liczyła tutejsza społeczność. W takich miejscowościach świetlice to zwykle jedyne lub główne miejsca wspólne, publiczne, oficjalne. W razie potrzeby ludzie mają się gdzie spotkać, podyskutować, coś zorganizować. Bez świetlic w wielu wsiach pozostaje spotkanie pod gołym niebem. A to oczywiście żadne rozwiązanie.
Obiekt poświęcił ks. kan. Henryk Dusza. Oficjalnie przecięto wstęgę. Był też poczęstunek. Czyli to, co zwykle w podobnych sytuacjach. Dodano tu jeszcze pokaz sprzętu strażackiego. To akurat szczególnie bawi dzieciaki. Remizo-świetlica w Albertowie w latach 2018-2019 była poddana termomodernizacji. W latach 2019-2020 prowadzono prace remontowe w środku. Objęły one sale, pomieszczenia toalet, kuchni oraz korytarz, klatkę schodową. Środków ze sprzedaży szkoły starczyło jeszcze na nowoczesne wyposażenie pomieszczeń i na plac zabaw. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Albertów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Albertów

Rozpoczną budowę kanalizacji

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2023

Ironeusz – Irek o żelaznych nogach

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Rowerem z Hiszpanii do Polski. W tydzień!

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2023

Dzieci mają nową atrakcję

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2020

Stara szkoła na sprzedaż

Jarosław Jędrysiak26 września 2019

Chcą sprzedaży szkoły

Redakcja10 lutego 2017