Albertów

Rowerem z Hiszpanii do Polski. W tydzień!

Pokonał rowerem dystans niewyobrażalny dla ludzi jeżdżących na rowerze tylko rekreacyjnie. ZRYW PARZYMIECHY
Rowerem z Hiszpanii do Polski. W tydzień!

Wyjątkowy wyczyn rowerzysty z Albertowa. W ciągu zaledwie siedmiu dni przejechał ogromny dystans na rowerze. Do tego przy niezbyt sprzyjającej pogodzie

Ten niezwykły sportowiec to Ireneusz Szymocha. Członek klubu ZRYW Parzymiechy. 1 kwietnia wyruszył na rowerze z Irun w Hiszpanii. Siedem dni później – dokładnie tak, jak zaplanował – był już w Albertowie w gminie Lipie. Dziennie przejeżdżał po kilkaset kilometrów – dystans niewyobrażalny dla kogoś, kto rowerem porusza się tylko rekreacyjnie. Co więcej, na początkowych etapach fatalna w tym roku wiosenna pogoda nie pomagała. Zimno, w nocy przymrozki, w dzień ledwie kilka stopni i niejednokrotnie deszcz – to zwiększona utrata energii i potrzeba odpoczynku. Ale warunki, w których przeciętny śmiertelnik by sobie odpuścił, wytrwały sportowiec z naszego powiatu potraktował chyba jako dodatkowe wyzwanie. Twardo realizował swój plan. Wcale nie jadąc zresztą trasą tak absolutnie najkrótszą. Starczyło więc czasu nawet na zdjęcia pod wieżą Eiffla, na małą rundkę zwiedzania tego miasta! Nie pokonała go nie tylko pogoda, ale i problemy techniczne z rowerem, które wystąpiły po drodze.
Przez Belgię Ireneusz Szymocha dojechał z Francji do Niemiec. I tu miał czas, by zwiedzić Berlin! Zgodnie z planem po siedmiu dniach, w czasie których większość czasu jechał na rowerze, dojechał do Albertowa. Pokonał około 2500 kilometrów. Licząc średnio – po ponad 350 dziennie. Przeliczenie tego na czas spędzony w siodełku pozostawiamy już naszym czytelnikom. W wynik, który pokazuje kalkulator, trudno uwierzyć. Wielkie gratulacje dla herosa rowerowych wypraw. Za pomysł – i za jego realizacje. Uchylając rąbka tajemnicy można chyba dodać, że mieszkaniec naszego powiatu ma w nogach niejedną długą trasę. Ale ten wyczyn – budzi szacunek. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Albertów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Albertów

Rozpoczną budowę kanalizacji

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2023

Ironeusz – Irek o żelaznych nogach

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Otwarli zmodernizowaną świetlicę

Jarosław Jędrysiak8 sierpnia 2021

Dzieci mają nową atrakcję

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2020

Stara szkoła na sprzedaż

Jarosław Jędrysiak26 września 2019

Chcą sprzedaży szkoły

Redakcja10 lutego 2017