Parzymiechy

Zrobią wodociąg przy dwóch ulicach

W sumie w ramach inwestycji mają powstać tutaj prawie trzy ćwierci kilometra sieci wodociągowej. Zaplanowano na niej 24 przyłącza oraz w sumie 5 hydrantów. ARCH.
Zrobią wodociąg przy dwóch ulicach

KANALIZACJA. Gmina rozpisała przetarg, po którym będzie mogła ruszyć budowa i rozbudowa wodociągu na ulicach Głębokiej i Starowiejskiej w Parzymiechach

W sumie w ramach inwestycji mają powstać tutaj prawie trzy ćwierci kilometra sieci wodociągowej. Zaplanowano na niej 24 przyłącza oraz w sumie 5 hydrantów. Nowe odcinki sieci połączone będą z już istniejącą instalacją przy ulicach Krzepickiej i Starowiejskiej. Obecnie problemem jest to, że posesje są tu często podłączone do sieci wodociągowej z sąsiednich ulic przy pomocy systemu długich i nieraz złożonych przyłączy. To generuje problemy natury technicznej. O wyciekach pisaliśmy nawet swego czasu na naszych łamach – zresztą na prośbę mieszkańców. Inwestycja ma kompleksowo rozwiązać tego rodzaju problemy – taką infrastrukturalną pozostałość czasów, gdy podstawowe sieci nie były budowane tak kompleksowo i przemyślanie, jak się to robi z reguły obecnie.
Inwestycja zaplanowana jest jeszcze na bieżący rok. Przewiduje się jej zakończenie na połowę grudnia. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem także na etapie obecnego przetargu, bo ten ma być rozstrzygnięty po 29 września. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022