Region

Katowice. Klub sportowy jak pralnia pieniędzy

Prokuratorzy z Katowic zatrzymali sześć kolejnych osób w związku z wyłudzeniami podatku VAT. (Prokuratura Okręgowa w Katowicach, Fot: PO Katowice)
Katowice. Klub sportowy jak pralnia pieniędzy

Siedem osób, w tym związanych z jednym z uczniowskich klubów sportowych z Katowic, usłyszało dotychczas zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości z rozliczaniem podatku VAT – podała Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Śledztwo prowadzone jest od stycznia bieżącego roku. Pierwszy zatrzymany został prezes tego klubu. Teraz zatrzymano sześć kolejnych osób. Są to przedsiębiorcy z terenu województwa śląskiego. – Osoby zatrzymane usłyszały zarzuty: narażenia na uszczuplenie podatku VAT, prania brudnych pieniędzy, posługiwania się i przyjmowania stwierdzających nieprawdę dokumentów w postaci fikcyjnych faktur VAT – poinformowała rzeczniczka katowickiej prokuratury, Marta Zawada-Dybek.

W śledztwie ustalono, iż osoby zatrzymane w okresie od stycznia 2012 r. do lipca 2019 r. przyjęły co najmniej 365 nierzetelnych faktur VAT. Dotyczyły one fikcyjnej sprzedaży m.in. usług reklamowych i zostały wykorzystane przez przedsiębiorców do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT. Straty skarbu państwa oszacowano na ponad 5 mln zł.

Dodajmy, że prezes klubu usłyszał także zarzut związany z wystawieniem co najmniej 111 faktur VAT na łączną kwotę ponad 10 mln złotych, co jest tzw. zbrodnią vatowską. Wobec podejrzanego stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100 tys. złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

źródło: wp.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024