Region

Nie żyje 30-letni nauczyciel z Zawiercia. Był zakażony koronawirusem

fot. Julian Sojka/East News
Nie żyje 30-letni nauczyciel z Zawiercia. Był zakażony koronawirusem

Nie żyje 30-letni nauczyciel języka polskiego z Zawiercia, który był zakażony koronawirusem – donosi w niedzielę „Super Express”. Jak ustaliła gazeta, mężczyzna znajdował się w stanie ciężkim i był podłączony do respiratora. „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila” – napisano w komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych placówki, w której mężczyzna był zatrudniony.

Nie żyje 30-letni nauczyciel języka polskiego. O śmierci 30-latka poinformowała szkoła, w której był zatrudniony. „Super Express” ustalił natomiast, że mężczyzna był zakażony koronawirusem.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila. Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu” – czytamy w komunikacie, który opublikowano na stronie Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu na Facebooku.

Jak podkreśla „SE”, zakażenie SARS-CoV-2 wykryto w tej szkole już wcześniej. Wtedy Covid-19 stwierdzono u kilku nauczycieli, a podstawówkę zamknięto, przechodząc na nauczanie zdalne. Miało ono trwać do 5 października. „Wówczas tylko u jednego nauczyciela potwierdzono zakażenie koronawirusem, ale kolejne wyniki testów wskazały, że jest ich więcej, a nauczanie online przedłużono” – czytamy w „SE”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024