Region

Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej!

Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej!

Pogarsza się sytuacja przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy od kilku tygodni nie mogą normalnie prowadzić swojego biznesu. Potrzebne jest jak najszybsze wsparcie, bo oferowanie potraw na wynos w żaden sposób nie zastępuje tradycyjnej działalności. W samym centrum Częstochowy, od początku pandemii, zamknięto już kilkanaście lokali czy pubów.

Restauratorzy mówią wprost – oferowanie jedzenia na wynos i dowozy w żaden sposób nie pozwalają im się utrzymać.

– Wiele lokali zamyka się. Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Oferujemy jedzenie na wynos, ale zarobki są minimalne, najwyżej 20 procent normalnego utargu – mówią właściciele dwóch modnych restauracji w alei NMP. Dlatego prowadzący lokale gastronomiczne apelują o jak najszybszą pomoc. – Potrzebujemy szybko jakichkolwiek rozwiązań, inaczej nie wiemy, jak długo wytrzymamy – dodają restauratorzy.

O powadze sprawy mówią też inne branże, i przestrzegają, że branży gastronomicznej nie można bagatelizować, bo kiedy restauracja bankrutuje, tracą na tym także dostawcy produktów i półproduktów.

18 listopada sejm ma zająć się pakietem pomocowym m.in. dla branży gastronomicznej. W planach jest wypłacanie postojowego, mikropożyczki w kwocie 5 tys zł., czy zwolnienia z ZUS. (Red.)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024