Wręczyca Wielka, powiat

W końcu montaż defibrylatorów

Tak wyglądają nowe defibrylatory, na które pieniądze wywalczyliśmy wspólnie z budżetu obywatelskiego województwa. Projekt ten, wypada przypomnieć, zgłosił znany nam doskonale Henryk Kiepura. UG WRĘCZYCA
W końcu montaż defibrylatorów

ZDROWIE. W gminie Wręczyca odnotowują z zadowoleniem, że na budynkach użyteczności publicznej zamontowane zostały defibrylatory

To efekt konkursu o środki publiczne z województwa, o którym pisaliśmy już kilka razy. Rzecz w tym, że konkurs był już na byle dawno, że mogło się wydawać, iż sprawa poszła w zapomnienie. W Krzepicach nawet dopytywano o to na sesji. Teraz zapowiedzi – okazuje się – są spełniane. Zapowiadany koniec roku jako końcowy termin montażu urządzeń – też. Jak to mówią: lepiej późno niż wcale. Przede wszystkim należy tu też przypomnieć, że taki obywatelski projekt przeznaczenia wojewódzkich środków na montaż defibrylatorów w miejscach publicznych złożył Henryk Kiepura – nasz starosta (podkreślamy zwłaszcza nazwisko, bo projekt był składany przez pana starostę jako mieszkańca, a nie urzędnika). Potem było głosowanie w internecie. Sami zachęcaliśmy do tego, by jak najwięcej głosów dostał właśnie ten projekt – dla mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza naszego powiatu. Defibrylatory w ważnych miejscach publicznych mogą się przydać w sytuacji losowej i pozwolić uratować komuś życie. To po prostu dobry projekt, dobry pomysł i sensownie wydane publiczne pieniądze.
Na zdjęciu mamy Automatyczny Elektroniczny Defibrylator (AED), który został umieszczony na budynku wręczyckiego urzędu gminy. To jedno z tych miejsc w powiecie, gdzie lokalizację tych urządzeń przewidywał projekt. Nasz sukces w pozyskaniu na to środków z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2020 powinien jeszcze teraz sprawić, że w przypadku kolejnych podobnych głosowań i środków do pozyskania będziemy aktywnie zabiegać, by pieniądze trafiały do nas – i na projekty społecznie pożyteczne. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka, powiat

Stowarzyszenie Aktywna Jura dla kombatantów

Redakcja24 grudnia 2020

Piętnasty festiwal folkloru

Jarosław Jędrysiak5 października 2020

Nie masz numeru, to zabulisz

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020

Nie żyje Władysław Kłak, który „piłkę nożną kochał miłością platoniczną”

Stanisław Wrzesiński15 maja 2020

Chłodny Dzień Strażaka

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019