Zdrowie

Śmierć z powodu szczepionki na Covid-19? 23 seniorów zmarło po pierwszej dawce

Śmierć z powodu szczepionki na Covid-19? 23 seniorów zmarło po pierwszej dawce

Śmierć z powodu szczepionki na Covid-19? 23 seniorów odeszło do wieczności po otrzymaniu pierwszej dawki preparatu Pfizera, ale czy to mogło przyczynić się do ich zgonu, czy był to zbieg okoliczności? Trwa śledztwo w tej sprawie.

Śmierć z powodu szczepionki?
23 seniorów z Norwegii zmarło po podaniu szczepionki firmy Pfizer, o czym poinformowała norweska państwowa agencja medyczna Statens Legemiddelverk. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie i lekarze próbują ustalić, czy zgony były powiązane ze szczepionką na Covid-19.

Jak tłumaczy Sigurd Hortemo, główny lekarz Norweskiej Agencji Leków:
Opinie lekarskie sugerują, że powszechnie notowane reakcje niepożądane na szczepionki mRNA, takie jak gorączka i nudności, mogły przyczynić się do śmiertelnych przypadków wśród niektórych spośród osłabionych pacjentów.

Obecnie przeprowadzono sekcje 13 zmarłych pacjentów. Wstępne wyniki sugerują, że nastąpiła reakcja alergiczna na szczepionkę. To doprowadziło do sporego osłabienia organizmu seniorów i w konsekwencji do ich śmierci.

Z kolei oficjalny komunikat w sprawie zmarłych seniorów brzmi:

Wszystkie zgony, które nastąpiły w ciągu pierwszych kilku dni po szczepieniu, są dokładnie oceniane. Nie możemy wykluczyć, że niepożądane reakcje na szczepionkę występujące w ciągu pierwszych dni po szczepieniu (takie jak gorączka i nudności) mogą przyczynić się do poważniejszego przebiegu i zgonu u pacjentów z ciężką chorobą podstawową.

Trwa śledztwo w tej sprawie
W Norwegii zaszczepiono już ok. 25 tys. seniorów i według oficjalnego stanowiska firmy Pfizer ta liczba zgonów „nie jest alarmująca”. Producent szczepionek podejmuje oficjalną współpracę z Norwegami, aby wyjaśnić dlaczego doszło do śmierci 23 pacjentów.

Serwis Blomberg.com uzyskał od Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego krótki komentarz w tej sprawie:

Dla osób z najcięższą słabością nawet stosunkowo łagodne skutki uboczne szczepionek mogą mieć poważne konsekwencje. Dla tych, którzy i tak niedługo umrą, korzyści ze szczepionki mogą być marginalne lub nieistotne.

Według danych agencji średnio 400 Norwegów umiera tygodniowo w domach opieki i placówkach opieki długoterminowej z różnych powodów.

źródło: popularne.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Zdrowie

Uwaga! Wołowina z salmonellą

Jarosław Jędrysiak5 marca 2022

Salmonella na jajkach

Jarosław Jędrysiak21 lipca 2021

Loteria dla zaszczepionych

Jarosław Jędrysiak31 maja 2021

Skażone jajka, skażone parówki

Jarosław Jędrysiak1 maja 2021

Szczepią policjantów i strażaków

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2021

Kuchenny sprzęt nie nadaje się do żywności

Jarosław Jędrysiak9 marca 2021