Region

Obradował Sejmik Osób Niepełnosprawnych

W inauguracyjnej sesji uczestniczyli wszyscy przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego.
Obradował Sejmik Osób Niepełnosprawnych

SAMORZĄD. W inauguracyjnej sesji Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego, która odbywała się online, uczestniczyli wszyscy przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego, a także reprezentanci Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i radne sejmiku: Maria Materla, Agnieszka Biegun i Jadwiga Baczyńska

– Środowisko osób z niepełnosprawnościami jest dla nas bardzo ważne, chcemy państwa wspierać i wdrażać w życie państwa pomysły. Nie ukrywam, że oczekujemy także stanowisk i opinii, które jako przedstawiciele samorządu województwa będziemy mogli wdrażać w życie. Państwa głos pomoże nam zmieniać rzeczywistość – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.
– Stworzenie Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego to pomysł marszałka Jakuba Chełstowskiego. Chcemy poprzez państwa działalność zwiększyć aktywność społeczną i obywatelską. Mam nadzieję, że państwo będą inicjowali nowe rozwiązania na rzecz środowisk związanych z osobami z niepełnosprawnościami. Zależy nam na integracji tych środowisk i wsparciu państwa aktywności – mówiła Beata Białowąs, członkini Zarządu Województwa Śląskiego.
Sejmik Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego ma się zająć umacnianiem współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Zasiadają w nim przedstawiciele organizacji, które na co dzień zajmują się tym w swojej działalności. W skład organu weszło 35 przedstawicieli różnych środowisk, którzy pochodzą z okręgów wyborczych odpowiadających okręgom do Sejmiku Województwa Śląskiego. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Więcej w Region

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024