Gospodarka

Osiedle dla lokatorów bez dzieci. „To taki eksperyment”

Osiedle dla lokatorów bez dzieci. "To taki eksperymet" (Facebook/Ekotektura)
Osiedle dla lokatorów bez dzieci. „To taki eksperyment”

Mieszkania tylko dla bezdzietnych lub singli – taka polityka mieszkaniowa przyświeca inwestorowi, który chce postawić osiedle na Śląsku. Będą to lokale na wynajem. „Można powiedzieć, że to taki eksperyment. Zobaczymy, czy się sprawdzi” – komentuje Piotr Pyrtek, architekt.

Tutaj pary z dzieckiem i rodzice bądź opiekunowie, którzy samotnie wychowują pociechy, nie znajdą dla siebie miejsca. Na Śląsku powstaje osiedle, na którym będą mogli uwić gniazdko tylko bezdzietne pary oraz single.

Pomysł na selekcję lokatorów pochodzi od pewnego inwestora, który nie chce się ujawnić. Wiemy natomiast, kto jest odpowiedzialny za projekt osiedla. Jest to firma Ekotektura, która podzieliła się wizualizacją inwestycji w mediach społecznościowych.

domy

Facebook Ekotektura

– Inwestor miał pomysł na takie osiedle, głównie ze względu na niewielką działkę, na której może zmieścić się kilka domów, bez możliwości stworzenia odpowiedniej infrastruktury dla maluchów – mówi w rozmowie z money.pl Piotr Pyrtek, architekt Ekotektury.

– Osiedle ma być otwarte, bez ogrodzeń, płotów i parawanów. Chodziło o stworzenie wspólnej przestrzeni do życia. Czy takie rozwiązanie się przyjmie? Zobaczymy – dodaje.

A pary, które spodziewają się dziecka? Lub kobiety w ciąży? Nasz rozmówca stwierdził, że prawdopodobnie dla tych osób mieszkania też nie będą dostępne.

– Uważamy, że nie będzie to odpowiednie miejsce dla nich. Dzieci potrzebują odpowiedniej infrastruktury i przestrzeni… tutaj takowej nie będzie – ocenia Pyrtek.

Osiedle, na które składać się będzie sześć budynków mieszkalnych o powierzchni ok. 55 m kw., powstanie na Śląsku. Nie znamy natomiast dokładnej lokalizacji. Potencjalni mieszkańcy skorzystają tylko z możliwości wynajmu, bowiem mieszkania nie będą na sprzedaż

– Na ten moment osiedle jest w fazie tworzenia koncepcji projektu. Ciężko jest powiedzieć, kiedy ruszy budowa, bo nie wiemy, jak długo będziemy procedować pozwolenie na budowę. Plan jest na ten rok, zobaczymy, czy się uda – wyjaśnia architekt.

A co, jeśli ktoś zamieszka na osiedlu i zajdzie w ciążę? – No właśnie nie wiem. Tak naprawdę rozwiązania wyjdą z czasem. Można powiedzieć, że to taki eksperyment. Zobaczymy, czy się sprawdzi – dodaje z uśmiechem architekt.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gospodarka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Gospodarka

Braknie nabiału, mięsa, piwa?

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2022

500 plus dla małżeństw? Jest propozycja.

Marcin Syguda13 czerwca 2022

Wstrząs będzie ogromny. Mowa o rynku żywności.

Marcin Syguda6 kwietnia 2022

Wojna wpływa na TIR-y

Jarosław Jędrysiak14 marca 2022

UOKiK: 140 mln zł kary dla sieci Kaufland

Marcin Syguda3 stycznia 2022

Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw – wnioski do 30 czerwca

Marcin Syguda21 maja 2021