Region

Powstaje strategia innowacji

Strategia skupia się na mobilizacji tych środowisk, które dzięki innowacjom mogą zainicjować nowe procesy gospodarcze w regionie, wzmocnić jego pozycję na arenie międzynarodowej i zapewnić nowe miejsca pracy. ARCH.
Powstaje strategia innowacji

INNOWACJE. Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030”. Dokument będzie aktualizacją dotychczasowej strategii, obowiązującej w latach 2013-2020

Strategia skupia się na mobilizacji tych środowisk, które dzięki innowacjom mogą zainicjować nowe procesy gospodarcze w regionie, wzmocnić jego pozycję na arenie międzynarodowej i zapewnić nowe miejsca pracy. Pozwoli to na zastąpienie tradycyjnych gałęzi gospodarczych, które znikną z powodu restrukturyzacji czy w wyniku zmian technologicznych związanych z czwartą rewolucją przemysłową.
Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego 2030 wytycza cele i obszary interwencji, które Zarząd Województwa Śląskiego wraz z partnerami chce zrealizować, aby zapewnić właściwe warunki inicjowania i wdrażania innowacji.
Dokument uwzględnia najnowsze zalecenia Komisji Europejskiej w programowaniu regionalnego rozwoju innowacji na lata 2021-2030, w szczególności dotyczące procesu przedsiębiorczego odkrywania, identyfikacji inteligentnych specjalizacji oraz rozwoju technologicznego regionu.
Opracowaniem projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030” zajmuje się zespół naukowy złożony z przedstawicieli: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Departamentu Rozwoju Regionalnego, Referatu Regionalnej Strategii Innowacji, Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”, Ekspertów PNT „Technopark Gliwice, Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych.
Proces aktualizacji tego dokumentu prowadzony jest w oparciu o zasadę szerokiego partnerstwa. Uwagi należy przekazywać do 15 kwietnia 2021 r. wyłącznie na formularzu elektronicznym na adresy: monika.ptak@slaskie.pl oraz bogumila.kowalska@slaskie.pl
Przyjęcie dokumentu przez Sejmik Województwa Śląskiego planowane jest w połowie 2021 roku po opracowaniu „Prognozy oddziaływania na środowisko”. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024