Kłobuck, powiat

Pieszy wciąż mało bezpieczny

Podczas wcześniejszej akcji piesi na równi z kierującymi pojazdami popełniali wykroczenia - informuje policja. ARCH.
Pieszy wciąż mało bezpieczny

POLICJA. Policja ciągle ponawia działania kontrolne dotyczące tych zachowań użytkowników dróg, które mają szczególny wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Wciąż notuje się wiele naruszeń przepisów

Po przeprowadzonych kilka dni temu działaniach „Bezpieczny pieszy” wnioski nie mogą być pocieszające. Choć wielu już nie dziwi, że takie akcje są prowadzone regularnie, ciągle pozostaje wiele do zrobienia w zakresie poprawy bezpieczeństwa.
– Podczas wcześniejszej akcji piesi na równi z kierującymi pojazdami popełniali wykroczenia. A w czasie ostatnich kontroli policjanci z kłobuckiej drogówki ujawnili łącznie 50 wykroczeń, z których zdecydowana większość, bo aż 40, to przekraczanie przez kierujących prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niestety jest to rażący wzrost – odnotowuje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Poza przekraczaniem prędkości stwierdzono też w czasie działań policyjnych 10 innych wykroczeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem kierowców względem pieszych, w tym nawet niebezpieczne wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych. Jak niebezpieczny może być taki manewr, można zobaczyć na filmikach, które z tego rodzaju wypadków pojawiają się czasem w internecie.
Policja z pewnością będzie ponawiać podobne kontrole. Kierowcy powinni wiedzieć, ze w rejonie przejść dla pieszych należy przestrzegać przepisów. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022