Kule

Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

Zakończono szkolenie, które odbywało się w szczególnych warunkach czasu epidemii. A już od środy uczą się kolejni przedstawiciele służby więziennej
Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

WIĘZIENNICTWO. W czerwcu w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zakończono szkolenie podoficerów. Jednostka po raz kolejny pokazała też przykład dobrych relacji z lokalnymi samorządami

Szkolenie zawodowe na pierwszy stopień oficerski zakończyło się w Kulach 2 czerwca. Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej przeegzaminował 105 absolwentów tego szkolenia, z których część uczyła się tutaj, u nas w powiecie.
W szczególnym trybie
Było to szkolenie na swój sposób wyjątkowe. Jak wiele spraw w ostatnich miesiącach.
– Szkolenie rozpoczęło się w marcu 2021 roku w formie hybrydowej. Część zajęć została przeprowadzona w systemie wideokonferencji, a do ośrodka słuchacze przyjechali na część praktyczną, którą odbyli w restrykcyjnym reżimie sanitarnym. Oznacza to m.in. fakt, że z ponad dwustuosobowej grupy funkcjonariuszy przeszkolonych w ramach zajęć zdalnych do COSSW w Kulach i OZ w Sulejowie jednorazowo przyjechać mogła na zajęcia stacjonarne zaledwie połowa z nich. Niniejsza edycja słuchaczy naukę stacjonarną rozpoczęła 26 kwietnia 2021 r., a zakończyła 2 czerwca. COSSW w Kulach otrzymał zgodę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na wznowienie szkoleń stacjonarnych przy maksymalnie pięćdziesięcioprocentowym obłożeniu bazy zakwaterowania. Zajęcia prowadzone były w mniejszych grupach, zachowany został dystans społeczny, słuchaczy wyposażono w maseczki, zapewniono także środki do dezynfekcji i mycia rąk. W trakcie tych rygorystycznych obostrzeń w zakresie profilaktyki zakażeń koronawirusem funkcjonariusze złożyli egzamin i spełnili kryteria wymagane do awansu na pierwszy stopień w korpusie podoficerów służby więziennej – opisuje te wszystkie szczególne rozwiązania rzeczniczka ośrodka, major Paulina Ryś-Gonera.
W obecności gości z parlamentu, samorządów i służb mundurowych dokonano uroczystego zakończenia szkolenia. Komendant COSSW w Kulach płk Magdalena Knapik, gratulując funkcjonariuszom, życzyła im dalszych sukcesów w służbie i w życiu prywatnym.
A kolejne szkolenie ruszyło właśnie w tym tygodniu. W środę umiejętności potrzebne funkcjonariuszom służby więziennej zaczęła tu zdobywać kolejna grupa kursantów.
Dla samorządów
Ośrodek w Kulach wiele razy pokazał, że nie tylko realizuje swoje statutowe cele, ale chętnie wpisuje się też w lokalne środowisko społeczne i w możliwym zakresie uczestniczy w naszych lokalnych sprawach. Pisaliśmy wiele razy o inicjatywach skierowanych dla dzieci z naszych stron, o honorowym dawstwie krwi. A teraz zdarzyło się także przekazanie sprzętu samorządowcom. Tym razem akurat nie naszym, ale sąsiadom z gminy Działoszyn. To również 2 czerwca. Miasto i Gmina Działoszyn otrzymały od więzienników fiata ducato i peugeota boxera. Inne auto trafiło też do Sulejowa. Pojazdy pomogą w realizacji wielu zadań komunalnych. W Działoszynie mówi się tu o wykorzystaniu ich do dowozów dzieci do szkół. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kule

W końcu będzie dobra droga powiatowa

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023

Ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2022

Będą popularyzować krwiodawstwo

Jarosław Jędrysiak28 września 2021

„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

Jarosław Jędrysiak14 marca 2021

Służba więzienna oddaje osocze i krew

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2020

To kiedy remont drogi?

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2020