Kule

Będą popularyzować krwiodawstwo

Podczas spotkania w Kulach szeroko omówiono sprawy honorowego krwiodawstwa w szeregach służby więziennej.
Będą popularyzować krwiodawstwo

AKCJA. W Centralnym Ośrodku Szklenia Służby Więziennej w Kulach na mocy decyzji zwierzchnika tej służby odbyło się spotkanie instruktażowo-szkoleniowe dotyczące popularyzacji honorowego krwiodawstwa

Spotkanie w COSSW w Kulach prowadził Bartłomiej Muryn, który jest przewodniczącym zespołu zajmującego się popularyzacją krwiodawstwa w służbie więziennej. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele okręgowych inspektoratów służby więziennej. Sam ośrodek w Kulach reprezentowała w czasie narady tutejsza wykładowczyni, por. Iwona Kotynia.
Jak podkreśliła podczas powitania uczestników komendant ośrodka w Kulach, płk Magdalena Knapik, ważną sprawą jest krzewienie wśród funkcjonariuszy i pracowników służby chęci pomocy potrzebującym. Spotkanie było właśnie szerokim omówieniem tej problematyki. Podjęto na przykład prace nad projektem poprawek do zarządzenia Dyrektora Generalnego SW, dotyczącego tematyki honorowego krwiodawstwa. Przeanalizowano wprowadzenie i szczegółowe regulacje Kodeksu Honorowego Krwiodawcy oraz omówiono organizację ogólnopolskiej akcji „Służymy pomocą – mamy to we krwi”, która jest planowana na rok 2022. Podsumowano też akcję „Nasza Krew Nasza Ojczyzna”, prowadzoną w 2021 roku.
Jeśli ktoś pomyślał, że funkcjonariusze służby więziennej dopiero dyskutują o krwiodawstwie, że brną w teorię bez praktyki – to jest w błędzie. Więziennicy wielokrotnie uczestniczą w akcjach krwiodawstwa. O oddawaniu krwi w samym tylko ośrodku w Kulach i na naszych łamach było już sporo w ciągu ostatnich lat. Cel jest oczywisty. To zapewnienie dostępności krwi dla szpitali. A przy okazji także promowanie samej idei krwiodawstwa.
– Funkcjonariusze i pracownicy naszej formacji służą pomocą drugiemu człowiekowi, szerząc ideę dzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi. Oddana bezinteresownie krew ratuje zdrowie i życie ludzi w całej Polsce. Pacjenci, którzy ją otrzymują, i ich rodziny są wdzięczni za każdą jej kroplę. Propagowanie oddawania krwi potrzebującym oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców krwi zasługuje na wyrazy uznania. Jest to tym bardziej cenna inicjatywa w czasach pandemii – podsumowuje mjr Paulina Ryś-Gonera, rzecznika COSSW w Kulach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kule

W końcu będzie dobra droga powiatowa

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023

Ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2022

Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2021

„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

Jarosław Jędrysiak14 marca 2021

Służba więzienna oddaje osocze i krew

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2020

To kiedy remont drogi?

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2020