Kule

W końcu będzie dobra droga powiatowa

Radna nie kryje satysfakcji z tego, że rządowe środki dały pomogły w końcu rozpocząć remont drogi, o który zabiegała od lat.
W końcu będzie dobra droga powiatowa

To jedna z inwestycji powiatu, która jest dofinansowana ze środków Polskiego Ładu. Zadowolenia z tego, że roboty trwają, nie kryje radna Teresa Żurawska, która o remont tej drogi zabiegała latami

Z drogi zbierany jest stary asfalt – fatalnie wyboisty i dziurawy. To realnie był jeden z najgorszych odcinków asfaltowych dróg powiatowych na naszym terenie. Wiele razy pisaliśmy, że potrzebę remontu tej drogi podnoszono niemal co trochę. Działo się to na sesjach rady powiatu, gdzie temat przypominała wspomniana radna Żurawska, działo się też na sesjach Rady Gminy Popów, gdzie głos zabierali inni lokalni samorządowcy. Podnoszono, że to wstyd, by po takiej drodze jeździć do ośrodka, w którym szkoli się służbę więzienną – do ośrodka o randze krajowej. Okazało się, że dopiero rządowe dofinansowanie popchnęło te sprawę do przodu. Satysfakcja tych, którzy o nią zabiegali, nie dziwi.
– Z radością informuję, że po kilku latach starań w wczoraj ruszyła przebudowa drogi powiatowej w Kulach. Rozpoczęcie tych prac pokazuje, że warto być wytrwałym w swoich działaniach i z uporem dążyć do wyznaczonego celu – pisze na swej stronie społecznościowej radna Żurawska.
Jak dodaje radna powiatowa, roboty potrwają tu do listopada. Jeden z drogowych koszmarów powiatu w końcu odejdzie do historii. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kule

Ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2022

Będą popularyzować krwiodawstwo

Jarosław Jędrysiak28 września 2021

Wyszkolili podoficerów, przekazali sprzęt

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2021

„Służymy pomocą – mamy to we krwi”

Jarosław Jędrysiak14 marca 2021

Służba więzienna oddaje osocze i krew

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2020

To kiedy remont drogi?

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2020