Region

Morderca rodziny spod Częstochowy wciąż poszukiwany. „Należy zachować ostrożność”

Morderca rodziny spod Częstochowy wciąż poszukiwany. „Należy zachować ostrożność”

Policja otrzymuje wiele informacji dotyczących możliwego miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny. – W tej sprawie napływa wiele sygnałów od społeczeństwa, jednak na tę chwilę żaden z nich się nie potwierdził – powiedział rzecznik, zapewniając, że policjanci sprawdzają wszystkie otrzymane informacje.

  • W chwili zabójstwa w mieszkaniu był jeszcze młodszy, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który opuścił dom i schronił się u rodziny
  • W przeczesywaniu okolicy pomaga załoga dwóch policyjnych helikopterów, a także dron
  • Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność – nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję.

– Poszukiwania trwają nieprzerwanie, na miejsce wciąż dysponowane są odpowiednie siły i środki – powiedział w niedzielę wieczorem mł. asp. Kamil Sowiński z zespołu prasowego częstochowskiej policji.

Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim. Wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym ujawnili zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca uciekł.


Podejrzewany o potrójne zabójstwo jest 52-letni brat zamordowanego właściciela domu, Jacek Jaworek, który od jakiegoś czasu mieszkał wspólnie z nim i jego rodziną. W sobotę policja opublikowała personalia i wizerunek poszukiwanego. Alert w tej sprawie rozesłało także do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą województw – śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego – Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Co zrobić w przypadku spotkania podejrzanego

Mł. asp. Kamil Sowiński poinformował w niedzielę, że policja otrzymuje wiele informacji dotyczących możliwego miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny.
– W tej sprawie napływa wiele sygnałów od społeczeństwa, jednak na tę chwilę żaden z nich się nie potwierdził – powiedział rzecznik, zapewniając, że policjanci sprawdzają wszystkie otrzymane informacje.

Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność – nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. Częstochowska komenda nie informuje o szczegółach prowadzonego w tej sprawie śledztwa ani o hipotezach dotyczących tego, gdzie po dokonaniu zbrodni mógł udać się poszukiwany mężczyzna. W gotowości do akcji są kontrterroryści. Informacje o poszukiwanym mają policjanci ze wszystkich województw oraz Straż Graniczna.

W poszukiwaniach uczestniczą m.in. przewodnicy z psami tropiącymi i funkcjonariusze policji konnej. Wykorzystywane swą także drony oraz udostępnione przez Komendę Główną Policji mobilne centrum wsparcia poszukiwań. To specjalistyczny wóz, do którego trafia sygnał z urządzeń nawigacyjnych, jakie mają ze sobą przeczesujący teren policjanci. Zebrane dane służą tzw. mapowaniu – dają obraz sprawdzonego już terenu i wskazują, jakie miejsca należy jeszcze spenetrować. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotąd szczegółowo przeszukano około 300 hektarów w pobliżu wsi Borowce.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024