Region

Śląsk kusi darmowymi atrakcjami

Samorządowcy zachęcają do odwiedzenia Śląska, jak mogą. ARCH.
Śląsk kusi darmowymi atrakcjami

WAKACJE. Jeśli na 3 dni wakacji zarezerwujesz noclegi na Śląsku, spotka cię nagroda. W puli m.in. terenowa eskapada z goprowcami, spływy kajakowe, zwiedzanie z przewodnikiem

Za 3 noclegi turyści od Śląskiej Organizacji Turystycznej mogą też dostać darmowe zaproszenie na wspinaczka skałkową, zwiedzanie jaskiń beskidzkich czy skorzystać z desek SUP na Jeziorze Żywieckim.
Turyści będą też mogli bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Śląsku Cieszyńskim, w Beskidach i Krainie Górnej Odry oraz w obiektach UNESCO.
Atrakcji nie zabraknie. Samorządowcy zachęcają do odwiedzenia Śląska, jak mogą. Na przykład w Beskidach na turystów będzie czekał przewodnik, który zabierze ich na górską wyprawę z elementami modnego bushcraftu.
Śląsk Cieszyński i Kraina Górnej Odry przygotowały między innymi oferty darmowych wejść do atrakcji turystycznych, gratisowe spływy kajakowe, pobyty w hotelach czy pamiątkowe gadżety z regionu.
Na turystów czeka też bilet wstępu do Sztolni Czarnego Pstrąga i do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, czyli obiektów UNESCO. Zarządzające nimi Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej udostępnia właśnie nową bazę noclegową. Hostel, dawniej funkcjonujący jako Dom Wycieczkowy Gwarek, powstaje w zmodernizowanych budynkach dawnej fabryki mydła Josepha Lukaschika.
Oferty w ramach akcji można rezerwować od 9 lipca, a cała akcja promocyjna potrwa 2 miesiące, do 15 września. Rezerwacji bezpłatnych usług turystycznych w ramach akcji dokonywać będzie można online na stronie oficjalnego portalu turystycznego województwa śląskiego. (Źródło: money.pl)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024