Kłobuck, powiat

Można wnioskować o dodatek osłonowy

W Kłobucku wnioski można składać na piśmie w siedzibie GOPS lub za pomocą oficjalnie wyznaczonych do tego środków komunikacji elektronicznej. ARCH.
Można wnioskować o dodatek osłonowy

ŚWIADCZENIA. Dodatek osłonowy to element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma być odpowiedzią na rosnące ceny energii, gazu i żywności. Już można o niego wnioskować. Komu przysługuje?

Do składania wniosków w sprawie dodatku osłonowego namawia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku. Oczywiście to niejedyna gmina, gdzie taka możliwość istnieje. Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu zależnie od przeciętnych miesięcznych dochodów. W gospodarstwie jednoosobowym (gdy dana osoba mieszka sama) dotyczy to dochodów nieprzekraczających 2100 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym – dochodów do 1500 zł na osobę. Warto też dodać, że przyjmuje się zasadę „złotówka za złotówkę” – kto przekracza kryterium dochodowe, może brać pod uwagę sytuację, że dostanie pomoc w nieco mniejszym wymiarze – stosownie do tego, o ile przekracza ustalone kryterium dochodowe.
Wysokość dopłat w skali roku w ramach dodatku osłonowego to 400 lub 500 zł dla gospodarstwa jednoosobowego i 600 do 1437,50 zł (w zależności od liczby osób) dla gospodarstwa wieloosobowego. Na wysokość konkretnej stawki wpływa też posiadane źródło ogrzewania.
W Kłobucku wnioski można składać na piśmie w siedzibie GOPS lub za pomocą oficjalnie wyznaczonych do tego środków komunikacji elektronicznej. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022