Parzymiechy

Mundurowi odwiedzili dzieci ze szkoły w Parzymiechach

POLICJA KŁOBUCK
Mundurowi odwiedzili dzieci ze szkoły w Parzymiechach

W czwartek 2 lutego, kłobuccy mundurowi odwiedzili szkołę w Parzymiechach, w której przeprowadzili profilaktyczne zajęcia dla dzieci z klas II – IV. Wizyta policjantów odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2022”. Podczas ciekawych prelekcji, mundurowi promowali bezpieczne formy wypoczynku na świeżym powietrzu, przypominali podstawowe zasady ruchu drogowego oraz ostrzegali przed niebezpieczeństwami w sieci.

W czwartek 3 lutego, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2022” kłobuccy policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej odwiedzili uczniów klas II – IV z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach.

Sama wizyta mundurowych wywołała wśród dzieci sporo emocji, dlatego każda prelekcja poprzedzona była krótkim wprowadzeniem o pracy policjantów, o tym czym się zajmują i jak są wyposażeni do służby.

W kolejnej części spotkań mł.asp. Artur Wróż wspólnie z sierż.sztab. Aleksandrą Śledzioną przekazali dzieciom jak najwięcej przydatnych wskazówek na temat ich bezpieczeństwa w czasie przerwy w nauce. Najmłodsi dowiedzieli się między innymi, co należy zrobić, aby być bezpiecznym w domu i w ruchu drogowym oraz kogo należy powiadomić, aby szybko uzyskać pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Starsze dzieci dowiedziały się także czym jest cyberprzemoc, jak się bronić przed tym negatywnym zjawiskiem oraz jakie konsekwencje mogą kogoś spotkać przy nieumiejętnym korzystaniu z Internetu i mediów społecznościowych.

Ponadto, podczas prelekcji stróże prawa promowali bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz przedstawili założenia kampanii „Bezpieczna woda” tłumacząc, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022