Waleńczów

Dostali miejsce do rekreacji

Dobrze wyposażone miejsce rekreacji ma zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W końcu dziś młode pokolenie sporo godzin spędza przed ekranami, a nie, jak przed laty, na dworze.
Dostali miejsce do rekreacji

INWESTYCJA. Dzięki projektowi Szkoły Podstawowej im. red. Jana Ciszewskiego w Waleńczowie, nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przy placówce pojawił się nowy plac rekreacji

Program, w którym można było uzyskać środki na miejsce rekreacji, organizowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Teraz w Waleńczowie nowy obiekt już został ukończony. Nazwano go „Mama, Tata i ja” – a to podkreśla, jak widzi się przeznaczenie i charakter tego miejsca. W przestrzeni placu znalazły się takie elementy jak np. biegacz, rower czy twister. Można z nich korzystać dla rekreacji na świeżym powietrzu.
Realizacja programu, a w Waleńczowie tego konkretnego projektu, ma promować aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma też być wyrazem tworzenia warunków, które zachęcą lokalną społeczność do aktywnego spędzania czasu pod gołym niebem. Tu tak naprawdę nowy plac rekreacji oferuje dodatkowe możliwości. Bo nowe sprzęty uzupełniły te już dotychczas dostępne na terenie szkoły. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Waleńczów

Umowa na drogę podpisana

Jarosław Jędrysiak22 października 2023

Jechała zygzakiem. Znalazł się ktoś, kto na to nie pozwolił

Marcin Syguda18 grudnia 2022

Zderzyli się czołowo osobówkami

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2022

Jak rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki?

Jarosław Jędrysiak23 maja 2022

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2021

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020