Dankowice

Pograją w piłkę… w balonach

Bubble football to taka gra i zabawa. Dość widowiskowa. ARCH.
Pograją w piłkę… w balonach

SPORT. W Dankowicach 3 lipca odbędą się I Mistrzostwa Organizacji Pozarządowych Powiatu Kłobuckiego w Bubble Football. To taka dość specyficzna forma gry, która może być dla widzów dość widowiskowa

– Na boisku trawiastym zostanie rozegrany turniej piłki nożnej z pewnymi urozmaiceniami w postaci dużych „balonowych kokonów”, które zawodnicy założą na siebie podczas gry. Poza tym wszystkie zasady piłkarskie zostaną bez zmian. Wydarzeniu będzie towarzyszył plenerowy piknik z różnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych – zapowiadają organizatorzy.
Zapowiada się dość niezwykle, więc warto wpaść na tę imprezę i zobaczyć, jak wygląda taka szczególna forma gry. Organizatorom z sołectwa Dankowice szczególnie zależy na tym, aby w ich miejscowości spotkały się osoby, które działają w organizacjach pozarządowych na terenie naszego powiatu – czyli ludzie, którzy tworzą i kreują działalność trzeciego sektora i którym zwykle po prostu „chce się chcieć” coś robić.
– Będzie to okazja do dobrej sportowej zabawy, wymiany doświadczeń, rozmów oraz nawiązania współpracy. NGO-sy są ogromną siłą, a ludzie z pasją, którzy je tworzą – ogniwami, które, połączone razem, mogą osiągnąć wiele dla lokalnych społeczności. Dobrze rozumiana współpraca NGO i samorządów również może procentować. Z korzyścią dla każdej ze stron, a przede wszystkim dla mieszkańców – mówi Magdalena Zalewska, sołtyska tej aktywnej wsi.
Mistrzostwa będą więc zarówno dobrą rozrywką, jak i pretekstem do spotkania się w gronie najaktywniejszych społecznie mieszkańców powiatu. Projekt organizacji imprezy otrzymał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, ogłoszonego zimą przez kłobuckie starostwo powiatowe. Organizatorami imprezy będą mieszkańcy Dankowic oraz działające na terenie wsi stowarzyszenia: Ochotnicza Straż Pożarna, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz pomysłodawcy i autorzy projektu, czyli stowarzyszenie „Wspólnie dla Dankowic”.
Zbierzmy garść faktów. Same mistrzostwa odbędą się w niedzielę 3 lipca. Zgłoszenia drużyn do udziału możliwe są do 25 czerwca za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie sołectwa Dankowice na Facebooku. Można też zadzwonić pod numer 506 522 843 lub napisać mejl na adres solectwodankowice@vp.pl. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dankowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Dankowice

Terapia zajęciowa już od dekady

Jarosław Jędrysiak29 lutego 2024

Woda zalewa drogę i posesje mieszkańców

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2024

Ekologiczne warsztaty dla pokoleń

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2023

Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

O bezpieczeństwie w Dankowicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

Dankowice w filmowym dokumencie

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2022