Gruszewnia

Kto zabił dwie kobiety?

Prokuratura sprawuje pieczę nad postępowaniem toczącym się w sprawie makabrycznej zbrodni w Gruszewni.
Kto zabił dwie kobiety?

Makabra w Gruszewni. W jednym z domów jednorodzinnych odnaleziono tu we wtorek ciała dwóch kobiet. Zabezpieczone na miejscu ślady wskazują, że obie ofiary zostały brutalnie zamordowane

We wtorek około 17.40 w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni znaleziono zwłoki dwóch kobiet, 70-letniej matki i 48-letniej córki. Makabrycznego odkrycia dokonała ich bliska krewna – druga z córek 70-latki. Pojawiła się ona w Gruszewni, bo od soboty z oboma mieszkającymi tu kobietami nie było żadnego kontaktu.
Po odkryciu, że obie bliskie jej osoby nie żyją, krewna niezwłocznie wezwała policję. Czynności śledcze na miejscu podjęli policjanci z Kłobucka, wspierani przez kryminalnych z Katowic. Zabezpieczono i przeszukano dokładnie cały pobliski teren. Użyto też psów tropiących i drona. Wstępne ustalenia wskazują, że w Gruszewni doszło do przerażającego podwójnego morderstwa. Wskazują na to ślady, które zabezpieczono w dużej liczbie. Mają one uprawniać wniosek, że do śmierci obu kobiet doszło przy udziale osób trzecich. Obie kobiety miały na ciele rany kłute. W celu ustalenia wszelkich okoliczności i dokładnej przyczyny śmierci częstochowska prokuratura zleciła sekcję zwłok obu ofiar. Przyczyni się ona także do ustalenia tego, w jaki sposób dokonano tej zbrodni.
Obie kobiety mieszkały same. To właśnie brak kontaktu z nimi spowodował zaniepokojenie rodziny i w następstwie wizytę bliskiej krewnej, która dokonała makabrycznego odkrycia. Nie jest znany motyw, którym kierowali się sprawcy. Podczas prowadzonych czynności śledczych stwierdzono wstępnie, że dom ofiar nie został splądrowany. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gruszewnia

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Gruszewnia

Gruszewnia podzieliła nagrodę

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Zbrodnia w Gruszewni. Jest akt oskarżenia

Jarosław Jędrysiak21 września 2023

Wyprzedzanie na przejściu skończyło się solidną karą

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

W Gruszewni wlepiają mandaty

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2023

Zatrzymali podejrzanego o podwójne morderstwo

Jarosław Jędrysiak9 października 2022

1,5 tysiąca mandatu i 15 punktów karnych

Marcin Syguda28 września 2022