Region

Uciął mu palec maczetą. Teraz za to odpowie

Za okaleczenie i za próbę rozboju Miłosz K. odpowie przed sądem. Nie będzie to jego pierwsze pojawienie się przed obliczem wymiaru sprawiedliwości w charakterze oskarżonego.
Uciął mu palec maczetą. Teraz za to odpowie

PRZESTĘPSTWO. Wiosną o tym brutalnym napadzie było głośno w regionie. Przeciwko sprawcy został teraz skierowany akt oskarżenia

Brutalność niczym z kadrów filmów kryminalnych, ale w realnym życiu i w naszym regionie – to zawsze porusza ludzi. Napaść maczetą w Częstochowie skończy się teraz wymierzeniem sprawcy sprawiedliwej kary. Jak w ogóle doszło do tego bulwersującego przestępstwa?
Z maczetą zamiast pieniędzy
– W toku śledztwa ustalono, że 1 maja 2022 roku około godziny 21.00 do sklepu, znajdującego się w Częstochowie przy ulicy Garibaldiego, wszedł mężczyzna, który trzymał w dłoni 50-centymetrową maczetę. Następnie położył maczetę na ladzie i zażądał od ekspedientki wydania piwa i wódki. Sytuacja ta wzbudziła u kobiety uzasadnioną obawę użycia tego niebezpiecznego narzędzia.
Sprawca nie osiągnął jednak zamierzonego celu kradzieży alkoholu, gdyż w tym momencie do sklepu weszły inne osoby – referuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.
Nie uzyskujące tego, co chciał, mężczyzna zabrał maczetę z lady i wybiegł ze sklepu. Nie obeszło się, niestety, bez ofiar.
– Zaczął wymachiwać maczetą w kierunku osób, które podjęły wobec niego interwencję w związku ze zdarzeniem w sklepie. W wyniku zadania ciosów oskarżony spowodował u interweniującego mężczyzny obrażenia ciała w postaci amputacji części palca dłoni wraz z ubytkiem kości – kontynuuje Ozimek.
Wpadł od razu, a teraz go osądzą O całym zdarzeniu zawiadomiono policję. Mundurowi wykazali się wzorową skutecznością. Już po upływie kilkunastu minut zatrzymali sprawcę. Okazał się nim być 33-letni mieszkaniec Częstochowy, Miłosz K. Przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie około 2 promili alkoholu.
– W trakcie śledztwa prokurator postawił Miłoszowi K. zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania obrażeń ciała. Przesłuchany przez prokuratora Miłosz K. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności ich popełnienia z uwagi na znaczną ilość wypitego alkoholu. Potwierdził także, że posiadał 50-centymetrową maczetę, która gdzieś zaginęła – dodaje rzecznik prokuratury.
Niezłe ziółko
Ktoś mógłby pomyśleć, że sprawca się upił i wpadł na jeden, za to bardzo głupi pomysł. Ale… Miłosz K. był już w przeszłości wielokrotnie karany. Między innymi za przestępstwa narkotykowe, ale także za znęcanie się nad osobą najbliższą i zniszczenie mienia. Biorąc to wszystko pod uwagę, w toku śledztwa na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to, czego się dopuścił, czeka Miłosza K. odpowiedni wyrok. Zarzucane mu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024