Popów, Zawady

Razem możemy więcej! Wielkanocny jarmark

Razem możemy więcej! Wielkanocny jarmark

O tradycje warto dbać – i nasze czasy chyba szczególnie pokazują, że trzeba to robić, bo nie każdy jej znaczenie dostatecznie dobrze rozumie. W gminie Popów nigdy nie było z tym kłopotu. Teraz odbyła się tam ciekawa i ważna impreza kulturalna, nawiązująca też do tradycji znajdujących inspirację w sferze religijnej

W gminie Popów 26 marca – czyli w minioną niedzielę – odbył się Jarmark Wielkanocny Ziemi Częstochowskiej. Impreza miała charakter otwarty i chętnie była odwiedzana przez mieszkańców. Dzięki współpracy ze swoimi partnerami w Jarmarku Wielkanocnym uczestniczyła Fundacja LarGO Razem Możemy Więcej. Głównym organizatorem tego szczególnego wydarzenia były natomiast: częstochowski oddział Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Urząd Gminy Popów.
Uczestnicy Jarmarku Wielkanocnego spotkali się na stadionie sportowym w Zawadach. Tutaj nie zabrakło świątecznych przysmaków, gdyż region dumnie reprezentowały nasze koła gospodyń wiejskich. Były więc tak lubiane przez odwiedzających podobne imprezy stoiska ze świątecznymi potrawami. Było też rękodzieło, a nawet warsztaty rękodzielnicze – w zakresie rzeźby w drewnie. Podczas jarmarku prezentowano piękne stroje ludowe. Z uwagi na termin wydarzenia, odbył się tutaj także konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.
Zgodnie ze zwyczajem imprezie towarzyszyła też dawka występów artystycznych. Z koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnie. Program wokalny zaprezentował Zespół Śpiewaczy „Wręczynki Plus” z gminy Wręczyca Wielka. Jako zapowiedziana atrakcja spotkania zaplanowany został koncert kapeli Romana Wojciechowskiego.
Wydarzenie o zasięgu regionalnym to zawsze coś ważnego dla naszego powiatu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Zawady

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Zawady

Klub „Tygrysek” zaopiekuje się dziećmi

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Dopiero szósty przetarg dał wyniki

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2022

Nie dokończą przedszkola? Dzieci będą marzły?

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2018

Szambo w domu

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018

W gronie szacownych jubilatów

Redakcja25 lutego 2017

Gimnazjalna ślepa uliczka

Redakcja3 stycznia 2016