Popów, Zawady

Klub „Tygrysek” zaopiekuje się dziećmi

Przyjazne warunki w klubie stworzono z myślą o dzieciach.
Klub „Tygrysek” zaopiekuje się dziećmi

Gmina Popów jest jedną z zaledwie trzech w powiecie kłobuckim, gdzie można dzieci młodsze niż przedszkolne oddać pod opiekę placówki samorządowej. Właśnie zapowiedziana została rekrutacja

Wraz ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie, żłobki znów stają się czymś pilnie potrzebnym. Gmina Popów należy do tych, w których pomyślano o organizacji tego rodzaju opieki na czas. Tutaj to odpowiedzialne zadanie realizować będzie w kolejnym roku szkolnym Gminny Klub Dziecięcy „Tygrysek”. To instytucja o takich samych celach, jakie stawia się przed żłobkami, więc w zasadzie różnice mają charakter głównie organizacyjny. Podstawowa korzyść jest taka, że rodzice mają gdzie zostawić dzieci pod fachową opieką.
Terminarz rekrutacji do klubu przedstawił właśnie w uprawniony do takiej decyzji wójt Jan Kowalik. I tak od 1 do 11 marca rodzice, których dzieci już są pod opieką klubu, mogą potwierdzić, że chcą je nadal kierować do tej placówki. Następnie od 14 marca do 30 kwietnia będzie czas na składanie zgłoszeń w sprawie przyjęcia dzieci pod opiekę placówki. Prawie cały maj będzie je weryfikować powołana w tym celu komisja. 3 czerwca podadzą do wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i listę rezerwową. W terminie od 1 do 12 lipca rodzice tych zakwalifikowanych będą podejmować ostateczne decyzje, podpisywać umowy i tym samym gwarantować miejsce swoim pociechom. W razie innych decyzji – przyda się wspomniana lista rezerwowa. Ostateczna lista przyjętych do klubu będzie ogłoszona 26 lipca. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Zawady

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Zawady

Razem możemy więcej! Wielkanocny jarmark

Jarosław Jędrysiak2 kwietnia 2023

Dopiero szósty przetarg dał wyniki

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2022

Nie dokończą przedszkola? Dzieci będą marzły?

Jarosław Jędrysiak28 sierpnia 2018

Szambo w domu

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018

W gronie szacownych jubilatów

Redakcja25 lutego 2017

Gimnazjalna ślepa uliczka

Redakcja3 stycznia 2016