Region

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Policja podsumowuje dane i informuje, że nastąpił spadek liczby wypadków drogowych i ofiar tych zdarzeń. Napawa to nadzieją na jeszcze lepszy niż poprzedni rok na śląskich drogach. Od 16 lutego br. w województwie śląskim nikt nie zginął. Dyscyplina na drodze, koncentracja i przestrzeganie przepisów to czynniki, o których powinien pamiętać każdy uczestnik ruchu. Szczególna ostrożność jest bardzo ważna podczas jazdy

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy na terenie działania garnizonu śląskiego policjanci odnotowali 234 wypadki drogowe. To wedle statystyk spadek o 32 takie zdarzenia w stosunku do ubiegłego roku. W wyniku tych tegorocznych zdarzeń na drogach straciło życie też mniej osób niż w poprzednim roku. Ponieważ jednak każda z tych śmierci to ogromna tragedia dla bliskich, policjanci chcieliby doprowadzić do sytuacji, w której takich sytuacji nie będzie wcale. Nawet jeśli taka sytuacja nie jest możliwe, to liczy się każde ograniczenie liczby drogowych tragedii.
Poza wyżej wspomnianym, mundurowi zauważyli też poprawę w zakresie liczby osób rannych w wypadkach. Z 310 takich osób w ubiegłym roku do 167 w roku bieżącym.
Policja stawia na kontrole trzeźwości, prędkości – to najbardziej wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Tak samo działa przekonanie o dużej szansy na to, że w przypadku dopuszczania się tego, co zabronione, łatwo zostać przyłapanym przez policjantów. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024

Jest zdjęcie zamieszanej w oszustwo „na covid”

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024