Opatów, powiat

Jak w Kongo

Radny Jeziorski gorącą dyskusję z gminy przeniósł na forum rady powiatu. Czy wyjaśnienia, które tam otrzymał, zadowolą mieszkańców?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jak w Kongo

Lekarzy chcących pracować w ośrodkach jest mało i gdy któryś sam zachoruje lub pójdzie na urlop, pacjenci skarżą się na trudność w dostępie do opieki medycznej. Ostatnio emocje budzi taka sytuacja w Opatowie, choć to nie jedyne miejsce, gdzie się pojawiła. Czy są w ogóle jakieś szanse na poprawę?

W Opatowie problem dostępności do lekarza pierwszego kontaktu jest przez mieszkańców traktowany jako poważny i nic dziwnego, że był jednym z głównych tematów podczas zebrania wiejskiego. Stanowisko mieszkańców na sesji rady gminy przedstawił następnie sołtys wsi.
Brak lekarza daje popalić
– W tej chwili, gdy pani doktor jest na urlopie, lekarze są w ośrodku tylko na zasadzie rotacji i to stwarza mieszkańcom duże problemy – relacjonował radnym Tomasz Macherzyński.
W ośrodku w Opatowie sytuacja uległa niekorzystnej zmianie, gdy wiosną ubiegłego roku jedna z lekarek zginęła w wypadku drogowym. Od tamtej pory zastrzeżenia co do obsady kadrowej są ponawiane. Oczekiwania mieszkańców dotyczą też dostępności pediatry, która, ich zdaniem, powinna być większa.
– Kilka miesięcy temu spotkaliśmy się z dyrektorem ZOZ-u, panem Nowakiem. Niestety, problem jest złożony i nie rokuje najlepiej na przyszłość – zauważył Piotr Rojszczyk.
– Problem ten zgłaszałem w ramach Społecznej Rady ZOZ. Sytuacja jest katastrofalna. Cały ZOZ bazuje w większości na lekarzach będących już emerytami. W tej chwili oferowanie lekarzowi mieszkania w gminie nie jest żadną kartą przetargową, młodego lekarza to i tak nie skłoni do przyjścia do nas do pracy – informował przedstawiciel gminy w radzie przy ZOZ, Dariusz Zając.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów, powiat

Ciągle problem z barszczem Sosnowskiego

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2022

Przez kogo płacimy tyle za śmieci?

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2021

Tradycja kosztuje

Jarosław Jędrysiak13 grudnia 2017

Drogowcy boją się rolników?

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2017

Poszukiwani sprawcy napadu

Redakcja14 maja 2016