Opatów, powiat

Poszukiwani sprawcy napadu

Policja publikuje portrety pamięciowe sprawców brutalnej napaści. I prosi o wszelkie informacje, które mogą być przydatne do ich schwytania. Powinni ponieść zasłużoną karę.
KPP KŁOBUCK
Poszukiwani sprawcy napadu

POLICJA. Czy rozpoznajesz któregoś z mężczyzn na portretach pamięciowych? Policja poszukuje sprawców brutalnej napaści na kobiety

Napadli na kobiety
Do brutalnego rozboju doszło 29 kwietnia w Opatowie. Dwóch przestępców ok. 6.30 wtargnęło do jednego z domów przy ul. Kościuszki. Tam zaatakowali 52-letnią kobietę i jej matkę.
– Sprawcy, stosując przemoc i groźby, zażądali wydania pieniędzy. W wyniku napadu przestępcy ukradli gotówkę w polskiej i brytyjskiej walucie – relacjonuje wstępne policyjne ustalenia oficer prasowy powiatowej policji, st. sierż. Kamil Raczyński.
Policja dysponuje portretami pamięciowymi obu mężczyzn, bo podczas rozboju nie byli zamaskowani.

Rysopisy poszukiwanych
Pierwszy z napastników to mężczyzna w wieku ok. 45 lat, mający 180-185 cm wzrostu, „barczysty”, twarz kwadratowa, cera normalna, nos prosty, szeroko rozstawione jasne oczy, długie i grube usta. W chwili dokonywania rozboju był ubrany w komplet „moro” z kurtką zimową, nosił czarne mokasyny.
Drugi poszukiwany to mężczyzna w wieku około 50 lat. Nieco niższy od kompana – około 170 cm wzrostu. Sylwetka szczupła. Oczy ciemne i małe, nos prosty, wąski i zadarty do góry, usta cienkie. Nosił kilkudniowy zarost. Był ubrany w czarną kurtkę i bluzę z obszernym kapturem.

Policja apeluje o pomoc
Policja prowadzi śledztwo w sprawie tego przestępstwa. We współpracy z jego ofiarami powstały portrety pamięciowe, które – miejmy nadzieję – ułatwią rozpoznanie i zatrzymanie obu przestępców. Policja liczy, że cenne informacje będzie można uzyskać od ewentualnych świadków.
Jeśli ktoś z państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku. Można to zrobić mejlowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Gwarantujemy anonimowość – apeluje Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów, powiat

Ciągle problem z barszczem Sosnowskiego

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2022

Przez kogo płacimy tyle za śmieci?

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2021

Tradycja kosztuje

Jarosław Jędrysiak13 grudnia 2017

Drogowcy boją się rolników?

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2017

Jak w Kongo

Redakcja8 listopada 2015